Cracovia – Górnik Zabrze, godz. 18:00

12.02.2016
    Po niemal dwóch miesiącach przerwy powróciły rozgrywki Ekstraklasy! Już dzisiaj przyjdzie kolej na inaugurację piłkarskiej wiosny w Krakowie - #NaStadionie Cracovia zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Początek meczu o godzinie 18:00.

W pierwszym ligowym meczu w nowym roku Cracovii przyjdzie się zmierzyć z Górnikiem Zabrze. Mimo że „Górnicy" zajmują obecnie przedostatnią pozycję w tabeli, która jest wynikiem kiepskiego początku sezonu zabrzan (osiem meczów bez zwycięstwa na rozpoczęcie rundy jesiennej, w tym pięć przegranych), zespół może okazać się groźnym rywalem. W połowie sierpnia w drugim meczu pod wodzą nowego trenera Leszka Ojrzyńskiego Górnik przerwał passę pięciu porażek z rzędu, a w grudniu pokazał, że potrafi wygrywać, notując trzy zwycięstwa, między innymi sensacyjnie ogrywając 5:2 lidera Ekstraklasy, Piasta Gliwice.

- Górnika Zabrze trzeba teraz trochę inaczej oceniać. W końcówce okienka transferowego w sierpniu zrobił sześć transferów „last minute" i zanotował dobrą końcówkę jesieni, wygrywając dwa trudne mecze wyjazdowe w Lubinie i Białymstoku. Drużyna zdobyła wtedy trochę punktów, mimo że była już w trudnej sytuacji. W tym okienku Górnik znowu sprowadził sześciu zawodników już gotowych do gry i na wiosnę może to być zupełnie inny zespół. Uważam, że na pewno będzie on mocniejszy i groźniejszy niż na początku rundy jesiennej - wypowiada się na temat drużyny naszego dzisiejszego rywala trener Jacek Zieliński.

Co ciekawe, zabrzanie są najczęściej remisującą drużyną w trwającym obecnie sezonie Ekstraklasy - dotychczas dzielili się punktami z przeciwnikiem dziesięciokrotnie. Oprócz tego mają na koncie 4 zwycięstwa i 7 porażek. Z kolei drużyna Cracovii zanotowała jesienią 10 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek, będąc z 44 bramkami na koncie najczęściej trafiającym do siatki przeciwnika zespołem w lidze. Nasza drużyna świetnie sobie radziła jesienią i utrzymuje się na trzecim miejscu podium tabeli nieprzerwanie od 15. kolejki, od początku sezonu jedynie po jednej serii gier znalazła się w dolnej części tabeli.

- Myślę, że nie ma u nas znaków zapytania przed meczem z Górnikiem. Skład Cracovii jest w miarę skonsolidowany i zbilansowany. Nie mam zagwozdki dotyczącej składu czy problemów ze snem. Naszą siła jest stabilizacja składu już od pół roku, będziemy to chcieli udowodniać na wiosnę - mówił trener Jacek Zieliński na przedmeczowej konferencji prasowej.

W ostatnim meczu między Cracovią a Górnikiem Zabrze, który odbył się w końcówce sierpnia minionego roku w ramach 7. rozdania Ekstraklasy, padł remis 1:1. Po stronie „Pasów" na listę strzelców wpisał się w 42. minucie Dariusz Zjawiński, a zabrzanie wyrównali tuż przed zakończeniem pierwszej połowy po główce Adama Dancha. Cracovia miała jeszcze w drugiej połowie szanse na objęcie prowadzenia, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Dzisiaj obydwie drużyny będą chciały zrobić wszystko, by tym razem zgarnąć pełną pulę. Rywalizacja rozstrzygnie się już dziś #NaStadionie przy ulicy Kałuży 1 w Krakowie. Początek spotkania o godzinie 18:00. Sędzią meczu będzie pan Bartosz Frankowski z Torunia.

Przypominamy, że bilety na ten mecz oraz karnety na wiosenne starcia Cracovii w Ekstraklasie można zakupić w kasach Puntu Obsługi Kibica przy stadionie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij [TUTAJ].