Nie udało się utrzymać dominacji na własnym boisku. "Pasy" przegrywają z Górnikiem 1:2

24.11.2014
    Po czterech zwycięstwach na własnym terenie, i dobrej grze dzisiaj, nasi piłkarze ulegli Górnikowi Zabrze 1:2. Piłkarze z Zabrza niestety przerwali dobrą passę Cracovii na stadionie przy ulicy Kałuży.

Początek spotkania zdecydowanie należał do "Pasów". Już w 5. minucie, przed szansą zdobycia pierwszego gola stanął Miroslav Covilo. Było bardzo, bardzo blisko, ale w rezultacie górą okazali się obrońcy drużyny gości.

Po upływie kolejnych 5 minut, nasi piłkarze znów zagrozili bramce Pavelsa Steinborsa. Tym razem z pierwszej uderzał Boubacar Diabang, niestety bezskutecznie.

Bramka dla Cracovii padła w 20. Minucie i chyba nikt, kto nie widział powtórki, nie potrafił od razu powiedzieć kto był jej autorem. Po strzale Covilo piłka odbiła się przed linią bramkową i całe szczęście w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu znalazł się Deniss Rakels, który dobił piłkę główką. Prowadziliśmy 1:0!!!!!!!!!

Pod koniec pierwszej części spotkania, to piłkarze gości zaczęli dominować na boisku. Nasi piłkarze nie zdołali upilnować rywala i Mateusz Zachara wbił piłkę do bramki Krzysztofa Pilarza. Nie zdołaliśmy utrzymać prowadzenia do przerwy.

W przerwie Profesor Janusz Filipiak wręczył trenerowi Comarch Cracovii - Rudolfowi Rohackowi pamiątkową paterę z okazji dziesięciolecia pracy jako szkoleniowiec pasiastych hokeistów.

Druga połowa rozpoczęła się wymianą akcja za akcję piłkarzy obu drużyn. Od 54. do 68. minuty, na bramkę Górnika Zabrze uderzali: Krzysztof Nykiel, Boubacar Diabang i Bartosz Rymaniak. Żadnemu z naszych zawodników nie udało się jednak skutecznie wykończyć akcji.

Swoją szansę w 68. minucie wykorzystał za to ponownie Zachara. Przegrywaliśmy 1:2...

Dwie minuty później, trener Michał Pulkowski, który na ławce zastąpił zawieszonego na 2 mecze trenera Roberta Podolińskiego, zdecydował się na pierwszą zmianę. W miejsce Bartosza Kapustki, na boisku pojawił się Przemysław Kita. W 81. minucie za Sławomira Szeligę wszedł Dariusz Zjawiński.

Zaraz po drugiej zmianie w drużynie "Pasów" , obrońcy gości popełnili błąd, który mógł ich kosztować utratę bramki. Przed szansą zdobycia wyrównującej bramki stanął Kita, bramkarz jednak wyłapał piłkę.

W końcówe spotkania nasi piłkarze próbowali jeszcze dojść rywala, ale Górnik postawił na solidną, trudną do przejścia defensywę...

Sędzia Paweł Gil doliczyłl do podstawowego czasu 4 minuty, w których naszym piłkarzom nie udało się jednak wiele ugrać. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

CRACOVIA - GÓRNIK ZABRZE 1:2 (1:1)