Pewne 3 punkty po 3 bramkach juniorów starszych

• Wideo
21.09.2014
Podopieczni trenera Pawła Zegarka drugi raz z rzędu zgarniają komplet punktów. Tym razem pokonali Wisłę Puławy 3:0.

Można powiedzieć, że w meczu z Wisłą Puławy, to nasi juniorzy dyktowali warunki. Już w pierwszych minutach spotkania wypracowali sobie 4 ładne akcje, które niestety nie zakończyły się strzeleniem gola. Mogło się to zemścić, ale w bezpośrednim  starciu z bramkarzem "Pasów" - Adamem Wilkiem, rywal pozostał bez szans.

Niestety już w 9. minucie z boiskiem musiał pożegnać się napastnik Cracovii -  Bartłomiej Tymoszuk, który doznał na szczęście niegroźnego urazu stawu skokowego. Zastąpił go na murawie Mateusz Poznański.

Pierwsza bramka padła po podaniu Marcina Szymczaka do Dawida Pawlusińskiego, który wziął zamach i celując w dalszy słupek, po rykoszecie umieścił piłkę w bramce drużyny gości.

Na 2:0 podwyższył Eryk Ceglarz, który po pierwszej połowie zmienił Damiana Leśniaka. Akcję rozpoczął Dawid Surma, który przejął piłkę w połowie boiska, pognał na bramkę przeciwnika, wypatrzył znajdującego się na 5. metrze, w dogodniej pozycji do strzelenia gola Ceglarza i oddał mu piłkę.

Piłkarze "Pasów" przypieczętowali bezapelacyjne zwycięstwo po tym, jak Wisła całkowicie odsłoniła się, stawiając wszystko na jedną kartę i tylko atakując. Szansę wykorzystał znów Ceglarz, który wcisnął piłkę pod rękę bramkarza.

Od początku meczu kontrolowaliśmy grę. Mimo trudnych warunków, bo graliśmy po deszczu, udało nam się rozegrać bardzo dobry mecz. Pojawiły się oczywiście błędy, które będziemy korygować w całym cyklu tygodniowym. Jestem jednak bardzo zadowolony z gry chłopaków, cała drużyna zasługuje na pochwałę - tak trener Paweł Zegarek podsumował mecz z Wisłą Puławy.

CRACOVIA – WISŁA PUŁAWY  3 : 0 (1 : 0)

Cracovia: Wilk – Mielcarek, Piekarski, Najduch (89. Skiba), Król – Czubaj, Szymczak (68. Chochołek) Leśniak (46. Ceglarz) – Pawlusiński, Surma, Tymoszuk (9. Poznański)