Podsumowanie piłkarskiego weekendu Cracovii

• Wideo
23.03.2015
Miniony weekend obfitował w wiele skrajnych piłkarskich emocji. Rozgrywki w rundzie wiosennej rozpoczęły rezerwy i juniorzy młodsi. Pierwsza drużyna "Pasów" rozegrała 189. Wielkie Derby Krakowa, a juniorzy starsi odnieśli pierwsze w tej rundzie zwycięstwo.

23.03.2015 to data, na którą cały Kraków czekał od września zeszłego roku. O godzinie 18:00 na stadionie przy Reymonta odbyły się 189. Wielkie Derby Krakowa. W ostatniej potyczce Cracovii z Wisłą górą byli nasi piłkarze. Wszyscy pamiętamy jak Miroslav Čovilo, po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego, zdobył zwycięską bramkę w ostatnich minutach spotkania. W ubiegłą niedzielę kibice "Pasów" liczyli na powtórkę z tego wyczynu. Pierwsza połowa była nieco ospała w wykonaniu piłkarzy obu drużyn, ale to Wiślakom udało się zdobyć bramkę po pierwszym kwadransie. Osiem minut po gwizdku na drugą część spotkania dominację gospodarzy w tym meczu przypieczętował Paweł Brożek. Mobilizacja w szeregach Cracovii przyszła natychmiastowo. Minutę później nasi piłkarze wyprowadzili groźną kontrę, po której gola kontaktowego zdobył Marcin Budziński. Mimo walki i determinacji, której nie można było naszym piłkarzom odmówić, pojedynek derbowy zakończył się wynikiem 2:1 dla Wisły.

Także w sobotę, meczem ze Stalą Mielec, w samo południe, na boisku przy ulicy Wielickiej 101, rozpoczęli swoje zmagania w rundzie wiosennej Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Krzysztofa Kroka. Młodzi piłkarze mają za sobą długi okres przygotowawczy, w którym, jako uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, trenowali często 2 razy dziennie. Na mecz inaugurujący rozgrywki wyszli na pewno głodni ligowej rywalizacji. Od początku spotkania gra nie układała się jednak po ich myśli, aż w 55. minucie stracili gola. Nie udało się tego odrobić do końca meczu i to Stal tym razem triumfowała. Trener Krok jest jednak optymistą i jak sam mówi - Pierwszy mecz to zawsze niewiadomą. Po tym spotkaniu jestem jednak mądrzejszy i na pewno będzie ono dla nas dobrą nauczką. Za tydzień w Łęcznej postaramy się zrehabilitować.

Niedzielny poranek przywitał nas załamaniem pogody. Po słonecznej i ciepłej sobocie, kibiców zgromadzonych przy boisku w centrum treningowym Cracovii przy Wielickiej, powitał deszcz, śnieg i wiatr. Aura po części oddała to, co działo się na boisku w meczu, który rezerwy rozegrały z Proszowianką Proszowice w IV lidze - najpierw chłodna kalkulacja, a potem odrabianie strat. W pierwszej połowie meczu "Pasy"  do ostatniej minuty prowadziły 2:0. Zawodnikom Proszowianki udało się zdobyć gola dopiero kilka sekund przed gwizdkiem na przerwę. W drugiej części spotkania to goście strzelili po raz pierwszy i zawodnicy Cracovii II musieli od nowa wypracowywać przewagę. Gole dla "Pasów" padły w 65. i 78. minucie, ale Proszowiance znów udało się dojść naszych. 85. i 89. minuta przyniosły bramki, dzięki którym czwartej w tabeli Proszowiance udało się wyrwać 1 punkt na boisku lidera. Ostateczny wynik tego spotkania to remis 4:4.

Podopieczni trenera Pawła Zegarka zakończyli piłkarski weekend Cracovii meczem wyjazdowym ze Stalą Mielec w Centralnej Lidze Juniorów. Spotkanie ze Stalą było trzecim, które nasi juniorzy rozegrali w tej rundzie. Dwa poprzednie zakończyły się remisem i porażką, teraz przyszła pora na zwycięstwo! Tak też się stało. Choć to gospodarze otworzyli mecz golem już w 6. minucie, nasi piłkarze po dwóch bramkach Dawida Surmy i jednej Eryka Ceglarza schodzili do szatni na przerwę z dwubramkową przewagą. Potem jednak losy spotkania się odwróciły i do 62. minuty na tablicy widniał już remis 3:3. Kropkę nad "i" w tym meczu postawił Marcin Szymczak, który w 89. minucie zdobył gola na wagę zwycięstwa. Oto kilka słów podsumowania meczu od trenera Zegarka - Wygrana zasłużona, ale popełniliśmy sporo błędów w obronie. Właśnie z tego przeciwnik stwarzał dzisiaj sytuacje. Wyciągniemy wnioski i więcej postaramy się do nich nie dopuścić.