Porażka w Białymstoku. Jagiellonia - Cracovia 2:1

• Wideo
01.08.2014
Nie udało się Cracovii zdobyć punktów w Białymstoku. "Pasy" przegrały z Jagiellonią 1:2. Mimo, że do przerwy prowadziły 1:0. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Deniss Rakels.

Nie udało się Cracovii zdobyć punktów w Białymstoku. "Pasy" przegrały z Jagiellonią 1:2, mimo, że do przerwy prowadziły 1:0. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Deniss Rakels.

Mecz z Jagiellonią nie zdążył się jeszcze rozpocząć, a z Białegostoku już napłynęły niedobre wieści.  W trakcie rozgrzewki ból w kolanie poczuł Dawid Nowak i jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Deniss Rakels. Cracovia od początku spotkania przystąpiła do zdecydowanych ataków. Graliśmy ciekawie, z polotem i co najważniejsze tworzyliśmy sobie sytuację podbramkowe.

Co jednak ciekawe gol dla Cracovii nie padł po ładnej akcji "Pasów", a po fatalnym błędzie defensywy Jagiellonii. Dwaj obrońcy z Białegostoku zderzyli się ze sobą, do piłki dopadł Łukasz Zejdler wyłożył ją Rakelsowi, któremu nie zostało nic innego jak tylko wpakować ją do siatki.

Po wyjściu na prowadzenie gra Cracovii nieco "siadła". Coraz częściej atakowali białostocczanie i Krzysztof Pilarz musiał mocno się natrudzić by nie dopuścić do straty bramki. Apogeum zagrożenia pod naszą świątynią przypadło na samą końcówkę pierwszej części. Na szczęście Pilarz w kapitalny sposób wybronił strzał Mateusza Piątkowskiego i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:0.

Po zmianie stron zdecydowanie zaatakowali gospodarze, którzy dopięli swego na nieco ponad trzydzieści minut przed końcem meczu. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Maciej Gajos, piłka odbiła się od nóg Bartosza Rymaniaka i wpadła tuż przy słupku.

Jagiellonia nie zamierzała jednak na tym rezygnować. W 64. minucie piłka zatrzymała się na naszej poprzeczce po strzale głową Sebastiana Madery. Kilka chwil później na boisku pojawił się Bartłomiej Dudzic, który zastąpił Dariusza Zjawińskiego. Popularny "Dudu" mocno ożywił naszą grę w ofensywie raz za razem to strzelając  bądź dobrze podając.

Ostatnie fragmenty meczu to wyrównana gra i kilka niezłych akcji zarówno Cracovii jak i Jagiellonii. Niestety ten ostatni cios zadali gospodarze. W 87. minucie Michał Pazdan dobił piłkę odbitą od słupka i zapewnił białostocczanom trzy punkty.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - CRACOVIA 2:1 (0:1)

0:1 - Rakels 25.

1:1 - Gajos 56.

2:1 - Pazdan 87.

Jagiellonia: Słowik - Modelski (59. Pazdan), Madera, Tuszyński, Dzalamidze (74. Pawłowski), Wasiluk, Jasiński, Gajos, Grzyb, Piątkowski (65. Frankowski), Quintana.

Cracovia: Pilarz - Rymaniak, Żytko, Jaroszyński - Zjawiński (68. Dudzic), Dąbrowski, Marciniak, Cetnarski (57. Steblecki), Budziński, Zejdler (77. Nykiel) - Rakels.

Żółte kartki: Gajos - Marciniak, Rymaniak.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).