Trzy celne główki i Cracovia wygrywa kolejny sparing

07.07.2015
    Kolejne przedsezonowe zwycięstwo piłkarzy "Pasów". Tym razem na boisku przy Wielickiej podopieczni trener Jacka Zielińskiego odprawili słowacki MFK Ružomberok z wynikiem 3-1. Dwie bramki zdobył wychowanek drużyny gości, Erik Jendrišek.

Kolejne przedsezonowe zwycięstwo piłkarzy Cracovii. Tym razem na boisku przy Wielickiej podopieczni trener Jacka Zielińskiego odprawili słowacki MFK Ruzomberok z wynikiem 3-1. Dwie bramki zdobył wychowanek drużyny gości, Erik Jendrišek.

Pierwsza połowa to koncert gry Erika Jendriška. Wychowanek Ružomberoka strzelił swojemu macierzystemu klubowi X bramek, prowadząc Cracovię do kolejnego zwycięstwa.

Pierwszego gola Słowak zdobył w 20. Minucie, wykańczając główką dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka odbiła się od ziemi i kompletnie myląc bramkarza rywali, wpadła do siatki przy prawym słupku.

Drugie trafienie Jendrišek zaliczył już, gdy goście zmienili bramkarza. Wcześniej bowiem mecz  zakończył Štefan Senecky, który nie był w stanie kontynuować gry po groźnym zderzeniu z Dariuszem Zjawińskim. Zastępujący go Matus Macik nie miał jednak szans, gdy w 41. Minucie po kapitalnej wrzutce Rakelsa z lewej strony znów przy prawym słupku główkował Jendrišek.

Na 3 – 0 kilkuset zgromadzonych na trybunach kibiców czekało jedynie 6 minut drugiej połowy. Z rzutu rożnego celnie dośrodkował Cetnarski, a najwyżej do główki wyskoczył Piotr Polczak. W 57 minucie później powinno być już 4-0, ale karnego po faulu na Kapustce nie wykorzystał Deniss Rakels.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się już pięć minut potem, gdy honorowego gola zdobył Stefan Zošak. Po nim wynik do końca już nie uległ zmianie.

Cracovia - MFK Ružomberok 3-1 (2-0)

20 Erik Jendrisek (1-0)

40 Erik Jendrisek (2-0)

51 Piotr Polczak (3-0)

62 Stefan Zosak (3-1)

Skład Cracovii: Pilarz, Deleu, Polczak, Sretenović, Wołąkiewicz, Cetnarski, Dąbrowski, Wójcicki, Zjawiński, Rakels, Jendrišek.

Skład MFK Ružomberok: Sanecky, Gerat, Kruźliak, Jan Maslo, Peter Maslo, Luptak, Nagy, Zosak, Rosa, Cheptine, Masaryk