Rezerwy Cracovii pokonują Unię Tarnów. Krzysztof Szewczyk znowu strzela!

30.04.2016
    Rezerwy Cracovii rozgrywały wyjazdowy mecz z Unią Tarnów. "Pasy" pokonały gospodarzy 2:0. Oba gole były autorstwa Krzysztofa Szewczyka. Napastnik jest liderem strzelców w rezerwach Cracovii.

W sobotnie popołudnie rezerwy Cracovii rozegrały swoje kolejne ligowe spotkanie. Tym razem podopieczni trenera Piotra Góreckiego zmierzyli się na wyjeździe z Unią Tarnów. W jesiennym pojedynku tych dwóch drużyn, górą była ekipa z Krakowa, która rozbiła rywala aż 5:1. Co prawda dzisiejsze zwycięstwo nie było tak okazałe jak parę miesięcy temu, jednak w pełni zasłużone.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu mogli zdobyć piłkarze Unii. W 8. minucie nie najlepiej zachował się Krystian Stępniowski, który wyszedł z bramki do szarżującego Sebastiana Zawrzykraja. Napastnik gospodarzy przerzucił futbolówkę nad naszym bramkarzem, jednak zrobił to zbyt niedokładnie, przez co Stępniowski zdążył wrócić i wybić piłkę na rzut rożny. W 33. minucie swojej szansy nie wykorzystała Cracovia II, gdzie składną dwójkową akcję stworzyli Krzysztof Szewczyk i Mateusz Wdowiak. Z prawej strony „Szewa" zagrał piłkę płasko po ziemi do wbiegającego w pole karne Wdowiaka, ten  zaś oddał strzał na bramkę, jednak wprost w bramkarza gospodarzy. Pięć minut później w swoim polu karnym piłkę ręką zagrał kapitan Unii, Łukasz Popiela, za co arbiter podyktował rzut karny. Pewnym strzałem na gola zamienił  go najlepszy strzelec Cracovii II - Krzysztof Szewczyk.

W drugiej połowie, w 52. minucie „Pasy" wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Krzysztof Szewczyk odzyskał piłkę na 30 m. i po indywidualnej akcji uderzeniem w długi róg pokonał Łukasza Lisaka. Z każdą kolejną minutą piłkarze rezerw Cracovii coraz bardziej się rozkręcali, tworząc sobie kolejne okazje do zdobycia trzeciej bramki. Zabrakło jednak dokładnego ich wykończenia.  Młodzi zawodnicy wywożą z bardzo trudnego terenu cenne dwubramkowe zwycięstwo, które przybliża ich do pozostania w tej lidze na przyszły sezon.

Unia Tarnów-Cracovia II 0:2 (0:1)