Ważne zwycięstwo juniorów młodszych!

19.10.2014
    Juniorzy młodsi Cracovii wygrali na wyjeździe 1:0 z MKS-em Trzebinia-Siersza. Gola na wagę trzech punktów zdobył Karol Buraczek.

Decydująca dla losów niedzielnego spotkania była zmiana, którą trener Krzysztof Krok dokonał w 71. minucie meczu. Wtedy to Wojciecha Słomkę zastąpił Karol Buraczek i minutę później Cracovia prowadziła 1:0 właśnie po trafieniu Buraczka - Gol padł dzięki chirurgicznej precyzji Buraczka. Piłka była wrzucana z prawej strony i akcję zamknął właśnie Buraczek idealnie trafiając przy słupku - mówi trener Krok.

Mecz 12. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych można opisać jednym słowem - walka. Od samego początku obie drużyny nie zamierzały odpuszczać przeciwnikowi przez co nie oglądaliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji. Dużo było natomiast fauli, a co za tym idzie rzutów wolnych, jednak ani gospodarzom, ani Cracovii nie udało się stworzyć z nich zagrożenia.

- Mieliśmy dziś troszkę szczęścia, ale najważniejsze, że punkty są nasze. Mam nadzieję, że za tydzień w spotkaniu z SMS-em Kraków będzie więcej gry - ocenił trener Krok.

MKS Trzebinia-Siersza - Cracovia 0:1 (0:0)

0:1 - Buraczek 72.

Cracovia: Smoleń - Dudek (75. Łabuński), Dukała, Szczepański, Mik - Ożóg (65. Wiśniewski), Słomka (71. Buraczek), Sroka - Gawle, Szklarz (55. Pieprzyca), Malinowski (46. Pietrzyk).