Z kart historii "Pasów": Górnik Zabrze

21.11.2014
    Cracovia gra w poniedziałek z Górnikiem Zabrze. Spójrzmy, jak wyglądają statystyki meczów pomiędzy tymi zespołami.

Drużyny Cracovii i Górnika Zabrze zmierzyły się ze sobą w oficjalnych rozgrywkach 41 razy. Cracovia odniosła w tych meczach 7 zwycięstw, 5 razy zremisowała i 29 razy przegrała. Liczba spotkań pomiędzy klubami w meczach najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej wynosi 33. Bilans "Pasów" w tych spotkaniach to 6 wygranych, 5 remisów i 22 porażki. Cracovii lepiej gra się z Górnikiem przed własną publicznością - statystyki na własnym stadionie w meczach ekstraklasowych to 3 zwycięstwa, 4 remisy i 9 przegranych.

Najwyższym zwycięstwem Cracovii nad zabrzanami było pokonanie ich 3:0 15 marca 2008 roku w Krakowie. Drużyna była wtedy prowadzona przez Stefana Majewskiego. Wynik otworzył gol Bartłomieja Dudzica z 19. minuty spotkania, a w drugiej połowie po trafieniu dołożyli teraz już byli zawodnicy "Pasów" Dariusz Pawlusiński i Przemysław Kulig. Przegraną z Zabrzem o której "Pasy" chciałyby zapomnieć, była ta z 1962 roku, kiedy to nasz zespół uległ "Górnikom" 0:9.

Bilans bramek w meczach pomiędzy dwoma drużynami jest korzystny dla zabrzan, którzy w oficjalnych rozgrywkach strzelili nam 88 goli. Piłkarze w koszulkach w biało-czerwone pasy trafiali 36 razy do siatki rywala. Także i pod tym względem statystyki wyglądają dla nas trochę lepiej w meczach na własnym boisku - tu straciliśmy w spotkaniach z Górnikiem 45 bramek, a zdobyliśmy 25.

Pierwszy gwizdek 42. meczu Cracovii z Górnikiem Zabrze zabrzmi przy ulicy Kałuży w poniedziałek o 18:00.

Informacje odnośnie dystrybucji biletów na mecz z Górnikiem Zabrze znajdziesz [TUTAJ].