III liga: Nieudana inauguracja rezerw

• Wywiady
15.08.2015
Rezerwy Cracovii przegrały na własnym stadionie ze Spartą Kazimierza Wielka w drugiej kolejce III ligi (grupa małopolsko-świętokrzyska). Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę.

Długo oczekiwana inauguracja III ligi w wykonaniu rezerw "Pasów" stała się faktem. Co prawda, Cracovia II jest beniaminkiem tych rozgrywek, ale patrząc na skład, w jakim zagrała ze Spartą Kazimierza Wielka, była jednocześnie faworytem sobotniego meczu.

Trener Piotr Górecki skorzystał bowiem z kilku graczy z kadry pierwszej drużyny, w tym m.in. Krystiana Stępniowskiego, Bartosza Rymaniaka, Pawła Jaroszyńskiego, Łukasza Zejdlera, Krzysztofa Szewczyka, czy Mateusza Wdowiaka.

Pierwsze minuty sobotniego starcia ze Spartą były dość spokojne, obie drużyny wzajemnie się badały, brakowało jednak klarownych sytuacji do zdobycia. W 15. minucie w polu karnym gości szarżował Eryk Ceglarz, jednak został powstrzymany przez ofiarnie interweniującego bramkarza. Trzy minuty później nieźle główkował Mateusz Argasiński, ale ostatecznie spudłował z 10 metrów.

Cracovia II osiągnęła przewagę, jednak piłka w dalszym ciągu nie chciała wpaść do bramki Sparty. W 30. minucie była ku temu genialna okazja. Ceglarz przeprowadził świetną, indywidualną akcję, wpadł w pole karne, po czym wycofał piłkę na 8. metr do Zejdlera. Popularny "Krecik" uderzył bez zastanowienia, jednak przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Chwilę później padł gol, ale dla...gości. Krzysztof Kozieł otrzymał doskonałe prostopadłe podanie, strzelił mocno z granicy pola karnego i Stępniowski musiał skapitulować. Odpowiedzieć próbował Zejdler, który uderzał dwukrotnie z dystansu. Po jego drugiej próbie - z rzutu wolnego - piłka zatrzymała się na słupku!

Po zmianie stron Cracovia szukała kolejnych szans do zdobycia wyrównującego, m.in. groźnie ponownie uderzał Zejdler. Kolejne akcje nie przynosiły jednak wymiernych efektów.

W 71. minucie zrobiło się więcej miejsca na murawie po tym, jak czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Sparty Jan Kret.  Cracovia II chciała koniecznie wykorzystać tę sytuację, toteż nie odpuszczała. W 81. minucie doskonałą okazję miał Ceglarz, który uderzył z kilku metrów, ale jego próbę świetnie wybronił bramkarz.

W samej końcówce meczu podopieczni trenera Góreckiego mogli wyrównać, jednak zabrakło zimnej krwi w polu karnym. Wynik już nie uległ zmianie - Cracovia II przegrała ze Spartą Kazimierza Wielka 0:1.

CRACOVIA II - SPARTA KAZIMIERZA WIELKA 0 : 1 (0 : 1)

0:1 - Kozieł 32.

Cracovia II: Stępniowski - Moskal (89. Chochołek), Rymaniak, Kuligowski, Jaroszyński - Argasiński (78. Kotwica), Krasuski, Zejdler (70. Kiebzak) - Szewczyk (70. Panek), Ceglarz, Wdowiak.

Czerwona kartka: Kret 71. (Sparta)

Sędzia: Michał Górka (Tarnów).