Cracovia II z charakterem! Wygrywamy z Wiślanką 4:2!

• Wideo
03.09.2016
Rezerwy Cracovii pokazały charakter w dzisiejszym spotkaniu z Wiślanką Grabie. Podopieczni trenera Marcina Gędłka przegrywali już 0:2, ale ostatecznie zwyciężyli 4:2! Była to piąta ligowa wygrana "Pasów" w tym sezonie, które z kompletem punktów prowadzą w ligowej tabeli.

Pierwsze poważne ostrzeżenie piłkarze Wiślanki dali już w 6. minucie spotkania. Paweł Pasionek urwał się naszym obrońcom i pognał prawą stroną na bramkę, ale piłka po jego mocnym uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Jednak cztery minuty później już się nie pomylił. Pozostawiony bez opieki, posłał piłkę tuż przy słupku i dość niespodziewanie to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 20. minucie w polu karnym jeden z naszych obrońców sfaulował zawodnika Wiślanki i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił były piłkarz „Pasów" - Michał Dudek. Po stracie drugiej bramki, nasi zawodnicy byli nieco zdezorientowani dobrym początkiem spotkania w wykonaniu gospodarzy i za wszelką cenę dążyli do odrabiania strat. W 35. minucie szybką kontrę przeprowadziła Cracovia II, Radek Kanach zagrał w środkową strefę boiska do Dawida Surmy, jednak strzał tego drugiego został zablokowany. W 42. minucie bramkę kontaktową strzałem ze środka boiska zdobył Przemek Pyrdek.

W 57. minucie po raz kolejny dał znać o sobie Pasionek, którego strzał z prawej flanki sprawił Dobrolińskiemu trochę problemów jednak bez konsekwencji dla naszego zespołu. W 68. minucie Eryk Ceglarz przerzucił piłkę do niepilnowanego na prawej stronie Pyrdka, który zszedł do środka i zdecydował się na strzał, gdzie futbolówkę sparował przed siebie Mateusz Cieśla, ale przy dobitce Ceglarza był już bez szans. W tym momencie mecz rozpoczął się od nowa, a coraz bardziej rozkręcali się podopieczni Marcina Gędłka. W 73. minucie swoją pierwszą bramkę w rezerwach Cracovii zdobył Grzegorz Gawle, który rajdem z lewej strony, zszedł do środka i strzałem w długi róg dał prowadzenie drużynie „Pasów". W 90. minucie na uderzenie z odległości ok 20 m. zdecydował się Radosław Kuligowski, piłka trafiła w spojenie bramki i wyszła na plac gry, a przy dobitce Pasionka Dobroliński wykazał się świetną interwencją. W doliczonym czasie gry, Przemek Pyrdek po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania na 4:2 dla Cracovii II.

WIŚLANKA GRABIE - CRACOVIA II 2 : 4 (2 : 1)

1:0 - Pasionek 10.

2:0 - Dudek 20-k.

1:2 - Pyrdek 42.

2:2 - Ceglarz 68.

2:3 - Gawle 73.

2:4 - Pyrdek 90.

Cracovia II: Dobroliński - Ochał (46. Moskal), Bejan, Sosnowski, Pestka - Szymczak (65. Gawle), Kanach - Pyrdek, Serafin (84. Skiba), Surma (46. Lusiusz) - Ceglarz.