Rezerwy Cracovii z remisem!

• Wideo
03.05.2017
Cracovia zremisowała dziś 1:1 z Wiślanami Jaśkowice. Jedyną bramkę dla "Pasów" strzelił Serafin.

Wiślanie-Cracovia II 1:1

12 Wcisło 1:0

45 przerwa

48 Serafin 1:1

63 żółta kartka, ukarany został zawodnik Cracovii II, Sebastian Steblecki

Spotkanie Wiślan z Cracovią II było hitem 23. kolejki IV ligi. Od pierwszej minuty nasi zawodnicy ruszyli pod bramkę rywala w poszukiwaniu gola. W 11. minucie bliski strzelenia gola był Jaroslav Mihalik. Słowak zdecydował się na strzał, ale piłka trafiła tylko w dalszy słupek bramki Wiślan. Po złym wybiciu piłki przez obrońców Cracovii II, gospodarze wyszli z kontrą. Maciej Wcisło zszedł do środka wprost w pole karne. Minął wysuniętego Rafała Dobrolińskiego i strzałem do pustej bramki dał prowadzenie drużynie gospodarzy. Cztery minuty później Piotr Morawski uderzał z rzutu wolnego. Dobroliński był dobrze ustawiony i wybił piłkę przed siebie. W 20. minucie Marcin Szymczak uderzał sprzed szesnastki, gdzie Ropek z problemami sparował piłkę obok bramki.

Trzy minuty po zmianie stron, Sebastian Strózik urwał się obrońcom miejscowych i poszedł lewą flanką, wszedł w pole karne i zagrał futbolówkę do Patryka Serafina, który pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. W 54. minucie Serafin minął dwóch piłkarzy Wiślan i zdecydował się na strzał. Ropek końcówką palców przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rezerwy Cracovii chciały pójść za ciosem i cierpliwie konstruowały akcje, jednak ciężko było im się przedrzeć przez szczelną defensywę gospodarzy. Gdy wybiła 90. minuta spotkania i kibice powoli zaczęli opuszczać stadion, piłkarze z Jaśkowic mogli, a nawet powinni przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Paweł Szwajdych urwał się obrońcom rezerw wprost na bramkę, mając przed sobą tylko Dobrolińskiego. Fenomenalną interwencją popisał się nasz bramkarz, który do końca wyczekał napastnika gospodarzy i nogą zablokował strzał Szwajdycha. Jeszcze w doliczonym czasie gry po raz kolejny Dobroliński uratował swój zespół przed utratą bramki. Dzięki świetnej postawie w końcówce meczu golkipera „Pasów", spotkanie na szczycie zakończyło się podziałem punktów.

Wiślanie: Ropek - Radwański(37 Kuliszewski), Galos, Piekarski, Marcin Morawski  - Białek, Michał Morawski, P. Morawski, M. Krasuski(85 Labut) - Szwajdych, Wcisło(70 Sosin)
Cracovia II: Dobroliński - Jarzynka, Ochał, Litauszki, Jaroszyński - Dimun, Szymczak - Mihalik, Steblecki, Serafin - Strózik

Ławka rezerwowych: Smoleń - Sosnowski, Lusiusz, Pestka, Tymoszuk, Moskal, Panek

Kartki: Michał Morawski, Marcin Morawski (Wiślanie) - Steblecki, Dimun, Ochał(Cracovia II)
Sędzia: Paweł Gądek - Marcin Frączek, Mariusz Giża (KS Tarnów)