115. rocznica powstania Cracovii już w niedzielę!

  11.06.2021
  115. rocznica powstania Cracovii już w niedzielę!

  Przed nami szczególny weekend, podczas którego najstarszy Klub sportowy w Polsce oficjalnie skończy 115 lat. Obchody, związane z tym wyjątkowym dniem, rozpoczną się już w sobotę. Kulminacyjnym punktem pozostanie niedziela - dzień pasiastych urodzin.


  12 czerwca (sobota) o godz. 11:00 jubileusz zostanie uhonorowany przez Radę Seniorów KS Cracovia, która tradycyjnie zgromadzi się w Parku im. Henryka Jordana. Podczas uroczystości, jak co rok, wprowadzony zostanie klubowy sztandar, towarzyszący zgromadzonym w marszu pod pomnik dr Jordana.

  Dzień jubileuszu, 13 czerwca 2021, rozpocznie uroczysta Msza Św. w Bazylice Mariackiej. Nabożeństwo w intencji Cracovii rozpocznie się o 9:00 - Mszę sprawować będzie klubowy Kapelan, ks. dr infułat Dariusz Raś.

  O godz. 11:00 czeka nas uroczystość oficjalnego otwarcia Cracovia Training Center, rozpoczynającego nowy etap w historii najstarszego Klubu sportowego w Polsce. Oddany do użytku u progu 115-lecia obiekt z uwagi na napotkane realia pandemiczne nie został jeszcze otwarty z należnym mu rozmachem. Dokonanie tego w dniu tak istotnej dla nas wszystkich rocznicy to symbol roli, jaką ma pełnić w kreowaniu przyszłych pokoleń naszych zawodników. Więcej informacji nt. uroczystości dostępnych [W TYM MIEJSCU].

  Wieczorem, o 20:30, pod Stadion przy ul. Józefa Kałuży 1 zapraszają Opravcy, którzy również uhonorują pasiaste 115-lecie.

  Informacje o obchodach jubileuszowego roku Cracovii w kolejnych tygodniach publikowane będą na bieżąco. Oficjalny dzień urodzin Klubu to moment szczególny, przed nami jednak również kolejne miesiące roku pasiastego 115-lecia. Cracovia to jest duma - wspólnie tworzymy kolejne lata wieloletniej tradycji w Pasy.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ