Akademia Mistrzów Cracovia!

  05.12.2012
  Akademia Mistrzów Cracovia!
  Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której został zaprezentowany projekt Akademii Mistrzów Cracovia. Akademia skupi się na szkolenii dzieci i młodzieży.

  Od kilku lat, zarówno media, jak i same kluby sportowe,  szczególny nacisk kładą na rozwój oraz jak najwcześniejszą edukację sportową dzieci. Profesjonalne szkolenie i budowanie zespołów, a także kształtowanie umiejętności wspólnej pracy na sukces przyczyniają się do coraz lepszych wyników osiąganych przez najmłodszych sportowców.

  Władze najstarszego klubu sportowego w Polsce - MKS Cracovia SSA - również podjęły inicjatywę tworzenia fachowej siatki szkoleniowo-edukacyjnej dla najmłodszych. W związku z tym opracowano strategię rozwoju, co zaowocowało stworzeniem  szkoły dla najzdolniejszych i obiecujących młodych sportowców - Akademii Mistrzów Cracovia.

  Akademia Mistrzów Cracovia jest projektem innowacyjnym w skali klubowej mapy Polski. Projekt ten jest realizowany w ramach Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wspierania Młodych Talentów  „100 lat Cracovia", którego założycielami byli m.in. prof. Janusz Filipiak wraz z małżonką Elżbietą.

  Nowopowstała Akademia stawia sobie za cel przede wszystkim rozwój i szkolenie dzieci i młodzieży. Funkcję Prezesa Stowarzyszenia, co za tym idzie także Akademii pełni Radomir Szaraniec, wiceprezes MKS Cracovia SSA, z kolei trenerem-koordynatorem został Marcin Kępa. Honorowy patronat nad Akademią objął Prezydent miasta Krakowa - prof. Jacek Majchrowski.

  Założeniem nowopowstałej Akademii jest stawianie na rozwój najmłodszych, w których to rękach leży to, jak rozwijać się będzie sport w ciągu następnych kilkudziesięciu lat. Projekt zakłada szereg pionierskich rozwiązań w tej dziedzinie. Sztandarowe projekty, których wzorce zaczerpnięto z najlepszych zachodnich systemów treningowych, to m.in.:

  Ścieżka edukacyjna (od przedszkola do liceum, specjalne podmioty działające pod patronatem Akademii);

  Rodzina Cracovii (projekt złożony z trzech etapów, w których na podstawie umów z klubami współpracującymi tworzy się wspólną elektroniczną bazę danych, organizuje wewnętrzne kursy kształcące trenerów, zakłada swobodny przepływ zawodników, oraz trenerów w dziedzinach gry i stażów trenerskich);

  Dziewczyny w Cracovii (projekt zakłada pierwsze w tak dużym klubie, profesjonalne szkolenie dziewczynek).

  Dodatkowo, Akademia Mistrzów Cracovia nawiązała współpracę w dziedzinie szkolenia dzieci i młodzieży z Warszawską Akademią Piłki Nożnej, co zaowocowało umową partnerską pomiędzy Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Wspierania Młodych Talentów „100 lat Cracovia", a wyżej wymienionym. W najbliższym czasie zostanie podpisana również umowa z Polonią Warszawa.

  Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wspierania Młodych Talentów 100-lat Cracovia działa od 2006 r. Szkoli dzieci i młodzież zarówno w zakresie piłki nożnej, jak i hokeja na lodzie. Obecnie w Stowarzyszeniu ćwiczy 250 adeptów piłkarskich i 100 młodych hokeistów. Ogromny wkład w rozwój Stowarzyszenia wnieśli dotychczasowi jego prezesi: Rafał Wysocki i Tomasz Bałdys. Za ich czas i zaangażowanie pragniemy złożyć podziękowania. Dotychczasowy koordynator szkolenia piłki nożnej pan Piotr Górecki od sezonu 2012/13 został trenerem juniorów młodszych w MKS Cracovia SSA.

  Warto również zaznaczyć, że dzieci grające w piłkę nożną będą dalej szkolone w Stowarzyszeniu w ramach programu Akademii.

  Obierz swą drogę do sukcesu - Akademia Mistrzów Cracovia!

  Wkrótce więcej informacji.

  Patronat medialny prezentacji:

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ