Deniss Rakels znów będzie grał dla Pasów!

  • Wideo
17.01.2018
Deniss Rakels znów będzie grał dla Pasów!
Bardzo miło nam poinformować, że została dzisiaj sfinalizowana umowa wypożyczenia Denissa Rakelsa z Reading F.C do Cracovii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu z opcją pierwokupu.

Bardzo miło nam poinformować, że została dzisiaj sfinalizowana umowa wypożyczenia Denissa Rakelsa z Reading F.C do Cracovii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu z opcją  pierwokupu.

Deniss Rakels to urodzony 20 sierpnia 1992 roku w łotewskim Jēkabpils zawodnik występujący na pozycji napastnika. Sukcesy osiągał już jako nastolatek w Metalurgs Lipawa, zdobywając z klubem mistrzostwo kraju i zostając w wieku 18 lat najmłodszym królem strzelców ligi łotewskiej.

Przygodę z polską piłką rozpoczął w 2011 roku, podpisując kontrakt z Zagłębiem Lubin. Sezony 2011/12 i 2012/13 spędził na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice, dla którego w 47 meczach zanotował 16 trafień.

Z Cracovią związał się 15 stycznia 2014 roku, przychodząc z Zagłębia. Swoją debiutancką bramkę dla „Pasów" zdobył w 3. kolejce sezonu 2014/15, gdy nasza drużyna mierzyła się z Jagiellonią Białystok.

W sumie zanotował w Cracovii 61 ligowe występy, 26 razy pokonując bramkarzy przeciwników. 11 z tych goli padło w sezonie 2014/15, z kolei jesienią 2015 w 20 meczach Deniss strzelił 15 goli. Gdy w styczniu 2016 roku przechodził do angielskiego Reading F.C. był wiceliderem strzelców Ekstraklasy, a 15 jesiennych trafień dało mu ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji na koniec rozgrywek.

W Championship wystąpił w 14 meczach, strzelając 3 gole. W czerwcu minionego roku przeszedł do Lecha Poznań na zasadzie wypożyczenia - w naszej zaprzyjaźnionej drużynie zanotował 11 występów, nie strzelając bramek, był jednak zwykle zawodnikiem wchodzącym na boisko z ławki rezerwowych.

Teraz Deniss wraca do Cracovii, licząc na to, że uda mu się wrócić do formy strzeleckiej, którą prezentował grając w barwach naszego klubu. Deniss, witamy z powrotem w Pasach!

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ