Fortuna Puchar Polski: Sebastian Jarzębak poprowadzi mecz w Łodzi

  20.09.2021
  Fortuna Puchar Polski: Sebastian Jarzębak poprowadzi mecz w Łodzi

  Poznaliśmy obsadę sędziowską 1/32 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Czwartkowe spotkanie Pasów w Łodzi jako arbiter główny poprowadzi Sebastian Jarzębak z Piekar Śląskich.


  To piąty mecz w trwającym sezonie, który poprowadzi sędzia Jarzębak. Do tej pory w rozgrywkach 2021/22 rozstrzygał spory trzykrotnie w PKO BP Ekstraklasie oraz dwa razy w Fortuna I Lidze. Podczas dotychczas rozgrywanych gier napominał zawodników 22 razy. Jednokrotnie zdecydował o bezpośrednim wykluczeniu z dalszej gry przez pokazanie czerwonej kartki - w meczu Odry Opole i Widzewa Łódź usunął z boiska napastnika gospodarzy, Dawida Czaplińskiego. Ani razu nie wskazał na jedenasty metr boiska.

  Sędzia Jarzębak po dłuższej przerwie wrócił do sędziowania na poziomie PKO BP Ekstraklasy w poprzednim sezonie. W związku z tym jego kontakt z zespołem Pasów był do tej pory rzadki - w rozrywkach 2020/21 poprowadził tylko wyjazdowy mecz ze Stalą Mielec, zremisowany przez nas 0:0.

  Arbiter z Piekar przed powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej sędziował także naszym juniorom w półfinale CLJ U-18 przed czterema laty. Poprowadził wówczas pierwsze starcie ze Śląskiem Wrocław. W dniu 6 czerwca 2018 roku młode Pasy pokonały rywali 2:0, co stanowiło wydatny krok w kierunku późniejszego awansu do finału.

  Podczas meczu z Łódzkim Klubem Sportowym na liniach sędziemu pomagać będą Bartłomiej Lekki oraz Wojciech Szczurek. Arbitrem technicznym został Włodzimierz Bartos, zaś wóz VAR obsłużą Paweł Raczkowski i Łukasz Kuźma.

  Gwizdek rozpocznie to spotkanie 23 września o godz. 17:30. Mecz zostanie rozegrany na obiekcie rywala - Stadionie Miejskim im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi. Spotkanie transmitowane będzie przez Polsat Sport.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ