Karol Knap nowym zawodnikiem Pasów!

  10.06.2021
  Karol Knap nowym zawodnikiem Pasów!

  Przed planowanym rozpoczęciem letnich przygotowań do zespołu Pasów dołączył nasz kolejny transfer - dotychczas reprezentujący Puszczę Niepołomice młody pomocnik, Karol Knap! Dziewiętnastolatek wiąże się z najstarszym Klubem sportowym w Polsce umową na okres pięciu lat.


  Urodzony w Krośnie Knap swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w szkółce miejscowego Beniaminka, a następnie - drużynach młodzieżowych Karpat. Tam też zebrał pierwsze szlify na poziomie seniorskim, szybko przechodząc z zespołu U-19 do pierwszej drużyny.

  W ówczesnym czwartoligowcu rozegrał dwa pełne sezony, po których przeniósł się do pierwszoligowej Puszczy. Jako zawodnik Karpat zdobył m.in. Puchar Polski na szczeblu okręgowym, wpisując się na listę strzelców w meczu finałowym z Wisłokiem Wiśniowa.  Karol Knap w barwach niepołomiczan rozegrał jeden pełny sezon, w rozgrywkach 2020/21 zwyczajowo występując w pierwszym składzie zespołu trenera Tomasza Tułacza. Za nim 22 spotkania na szczeblu Fortuna I Ligi, w których zaliczył jedną asystę.

  Szybka aklimatyzacja na poziomie zaplecza PKO BP Ekstraklasy zaowocowała dalszym awansem sportowym - młody pomocnik zdecydował się kontynuować karierę w Cracovii. Karol, witamy w Pasach! Życzymy powodzenia!


  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ