Krzysztof Piątek: Będę zostawiał serce na boisku

  28.08.2016
  Krzysztof Piątek: Będę zostawiał serce na boisku
  - W minionym sezonie udało się Cracovii zająć czwarte miejsce w tabeli, teraz chcemy pobić to i znaleźć się w pierwszej trójce – powiedział Krzysztof Piątek tuż po podpisaniu kontaktu z Cracovią.

  - W minionym sezonie udało się Cracovii zająć czwarte miejsce w tabeli, teraz chcemy pobić to i znaleźć się w pierwszej trójce - powiedział Krzysztof Piątek tuż po podpisaniu kontaktu z Cracovią.

  - Dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do Cracovii?

  - Cracovia to bardzo dobry klub, który dodatkowo był bardzo konkretny w swoich propozycjach. Myślę, że jest to dobre miejsce dla mojego rozwoju, będę mógł tu czynić postępy.

  - Jakie są twoje cele w nowej drużynie?

  - Oczywiście chcę pomóc zespołowi w osiąganiu jak najlepszych rezultatów. W minionym sezonie udało się Cracovii zająć czwarte miejsce w tabeli, teraz chcemy pobić to i znaleźć się w pierwszej trójce. Uważam, że mamy świetnych piłkarzy, więc jak najbardziej stać nas na to. Będę zostawiał serce na boisku, mam nadzieję, że będę też strzelał bramki.

  - Miałeś okazję grać przeciwko Cracovii - jak gra się przeciwko tej drużynie?

  - Cracovia bardzo dobrze operuje piłką, szybko wymieniając podania, wiec nie były to nigdy łatwe mecze. Na pewno pasuje mi styl gry, który preferują „Pasy".

  - Na pewno jak najszybciej postarasz się wywalczyć sobie miejsce w składzie?

  - Jasne, jest w Cracovii z przodu duża konkurencja, między innymi Mateusz Szczepaniak, Erik Jendrišek czy Tomáš Vestenický. Jednak ja na pewno powalczę o miejsce w pierwszej jedenastce. Chcę jak najwięcej grać w barwach Cracovii.

  - Rozmawiałeś z którymś z zawodników Cracovii przed dołączeniem do drużyny?

  - Rozmawiałem z Bartkiem Kapustką, z którym znam się z kadry. Mam z nim bardzo dobry kontakt. Bartek opowiedział mi o klubie, treningach i z pewnością to też w dużym stopniu wpłynęło na to, że zdecydowałem się dołączyć do Cracovii.

  - Wyjeżdżasz na zgrupowanie reprezentacji młodzieżowej, więc jeszcze musisz poczekać na swój pierwszy trening z nową drużyną.

  - Tak, bardzo chciałbym już teraz trenować z nowym zespołem, ale będę musiał poczekać do kolejnego tygodnia.

  AT

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ