Luís Rocha wzmacnia Pasy!

  24.02.2021
  Luís Rocha wzmacnia Pasy!

  Nowym zawodnikiem Cracovii został portugalski lewy obrońca, Luís Augusto Martins Rocha! 27-letni gracz przenosi się do Pasów z Legii Warszawa.


  Luís Rocha na boiskach PKO BP Ekstraklasy występuje od ponad dwóch lat, w trakcie których reprezentował barwy warszawskiej Legii. Jako zawodnik klubu z ul. Łazienkowskiej rozegrał 37 spotkań we wszystkich rozgrywkach, dwukrotnie asystując przy bramkach zespołu.

  Nim pojawił się w Polsce, portugalski defensor występował w najwyższych ligach Grecji oraz rodzimej Portugalii. Reprezentował wówczas zespoły odpowiednio Panetolikosu oraz Vitórii Guimarães. W drugiej z wymienionych drużyn przeszedł całą drogę profesjonalnego piłkarza - od drużyn juniorskich, przez zespół rezerw, po pierwszą drużynę. Tam zebrał również istotne doświadczenie, jeszcze jako dwudziestolatek notując pełne występy w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. W tym samym czasie zdobył również pierwsze seniorskie trofeum, sięgając po Puchar Portugalii 2012/13.


  Po 47 występach we wszystkich rozgrywkach dla zespołu z dystryktu Braga, wraz z początkiem sezonu 2016/17 przeniósł się do greckiej Super League, gdzie reprezentował Panotelikos przez 2,5 roku. W 57 spotkaniach w Grecji dwukrotnie trafiał do siatki, notując też dwie asysty.

  Następnym etapem w jego karierze stała się nasza PKO BP Ekstraklasa, w której jako zawodnik Legii Warszawa zagrał 26-krotnie. Jedenaście razy również występował w rozgrywkach pucharowych, łącznie dwa razy notując ostatnie podanie. Teraz pozostaje w Polsce, dołączając jednak do najstarszego Klubu sportowego w kraju. Z Pasami wiąże się do końca trwającego sezonu.

  Luís, witamy!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ