M. Probierz: Zawsze będziemy stawiać na najlepszych [VIDEO]

  • Wideo
08.12.2019
M. Probierz: Zawsze będziemy stawiać na najlepszych [VIDEO]
Za nami ważne, wysokie zwycięstwo Pasów nad Rakowem Częstochowa. Mecz zakończony wynikiem 3:0 na konferencji prasowej podsumowali obydwaj szkoleniowcy.

Michał Probierz (I Trener Pasów): Od początku Raków chciał zagrać inaczej, niż w poprzednim spotkaniu z nami. Zwykle starali się utrzymywać długo piłkę, lecz dziś wycofali się od samego początku i czekali na kontrataki. Niektóre z nich były bardzo groźne i mieliśmy odrobinę szczęście, że nie nadzialiśmy się na żaden z nich - ale też zapracowaliśmy na to, by tak nie było.

Teraz musimy się przygotować przed meczem z Koroną. To nie bedzie łatwe spotkanie, gra kielczan bardzo się ostatnio zmieniła - Korona gra bardzo ofensywnie. Teraz zawodnikom należy się dzień regeneracji, jutro dostaną wolne.

Widać, jak bardzo chce grać Rafa Lopes, ale trzeba też docenić dobrą zmianę Filipa Piszczka. Kamil Pestka wywalczył sobie miejsce w składzie i teraz to Michal musi walczyć z nim o miejsce. Nikt nigdy nie dyskryminował Kamila. Zapracował sobie na miejsce. Czasem w piłce korzysta się na nieszczęściu innych. Trzeba pracować i robić następne kroki. 

Wypominano nam, że wyszliśmy kiedyś dwoma Polakami w składzie. Dziś zagrało ich pięciu. Zawsze będziemy stawiać na najlepszych.

Marek Papszun (I Trener Rakowa): Mieliśmy swoje cele pucharowe i stąd takie decyzje personalne w ostatnich dniach. Nie mamy tak rozbudowanej kadry jak Cracovia, a co za tym idzie - takiego pola manewru. Przegraliśmy dzisiaj, bo z perspektywy całego meczu byliśmy drużyną słabszą. Wierzę, że za tydzień będzie lepiej.

Zmiana Szczepańskiego była zmianą taktyczną. Jest młodym zawodnikiem, który jeszcze nie był przygotowany na takie obciążenia, jak w tym tygodniu. Nie zrobił nic złego, ale było widać, że ten tydzień mocno się na nim odcisnął. Nie udało mu się pomóc zespołowi. Mam nadzieję, że będę skuteczniejszy w przyszłych decyzjach.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ