Centralna Liga Juniorów U-17: Derbowa porażka zamyka jesień

20.11.2021

Za nami ostatni mecz zespołu do lat 17 w jesiennych rozgrywkach CLJ. Niestety, spotkanie w Myślenicach kończymy porażką 2:3. Strzelcem honorowej bramki dla Pasów był Michał Kęska.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół gospodarzy. Już w czwartej minucie meczu płaskim uderzeniem zza pola karnego Kacpra Podlipniego zaskoczył Michał Głogowski. W kolejnych minutach napór drużyny Wisły nie ustawał, co przekładało się na kreowanie przez naszych dzisiejszych rywali kolejnych okazji strzeleckich. Sygnał do ataku dał Cracovii Filip Kucharczyk. "Bulti" przeprowadził świetną akcję prawym skrzydłem boiska, a następnie dograł w pole karne, w którym najlepiej odnalazł się Michał Kęska. Napastnik Pasów jako pierwszy dobiegł do piłki odbietej przez Jakuba Stępaka i pewnym strzałem doprowadził do remisu. Gdy wydawało się, że zaczynamy przejmować kontrolę nad spotkaniem, gola na 2:1 dla Wisły zdobył Marcin Górkiewicz. Zawodnik Białej Gwiazdy delikatnie zmienił tor lotu furbolówki dośrodkowanej z rzutu wolnego, czym zaskoczył naszego golkipera. Bramkarz Cracovii jeszcze starał się interweniować, ale zdaniem arbitra zrobił to już po tym, jak piłka przekorczyła linię bramkową.

Na drugą połowę nasi piłkarze wyszli zdeterminowani, chcąć odmienić losy meczu. Najbliżej doprowadzenia do remisu był Łukasz Kurek, którego strzał minimalnie minął słupek bramki rywali. Z każdą minutą to jednak zespół Wisły zdawał się powracać do gry, którą mieliśmy okazję oglądać w pierwszych 45 minutach. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy było ładne uderzenie Macieja Pachela, który skutecznie przymierzył lewą nogą, nie dając szans na udaną interwencję naszemu bramkarzowi. Do końca spotkania podopieczni trenera Wojciecha Kustonia starali się zmienić wynik, ale bezskutecznie. Ostatecznie, przegrywamy z naszymi lokalnymi rywalami 1:3, kończąc rundę jesienną Centralnej Ligi Juniorów U-17 na pozycji wicelidera. Na kolejne ligowe starcia zespołu juniorów młodszych trzeba będzie poczekać do wiosny.

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa "D": Wisła Kraków - Cracovia 3:1 (2:1)