CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-18: CRACOVIA - POGOŃ SZCZECIN, SOBOTA, GODZ. 12:15

  26.11.2021
  CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-18: CRACOVIA - POGOŃ SZCZECIN, SOBOTA, GODZ. 12:15

  Przed nami kolejne starcie juniorów starszych w Centralnej Lidze Juniorów U-18! Tym razem podopieczni trenera Wojciecha Ankowskiego podejmą na własnym boisku ubiegłosezonowych triumfatorów rozgrywek - zespoł Pogoni Szczecin. 

  Juniorzy starsi jako jedyni spośród młodzieżowych drużyn Pasów nie rozpoczęli jeszcze swojej przerwy zimowej. Przed naszym zespołem do rozegrania pozostały dwa spotkania. Pierwszym z nich będzie mecz z ekipą ze Szczecina, która poprzez wywiezienie z Rącznej trzech punktów będzie chciała dołączyć do ligowej czołówki. Sobotnie starcie zainguruje rundę rewanżową rozgrywek CLJ U-18. W pierwszym meczu pomiędzy dwoma drużynami, rozgrywanym w ramach 1. kolejki, padł remis, a wyrównującego gola dla Pasów zdobył w końcówce Bartłomiej Kolec. Emocji nie powinno zabraknąć i tym razem - choć Pogoń znajduje się w tabeli 7 miejsc za Cracovią, w praktyce oba kluby mogą zrównać się ilością punktów już po tej kolejce. 

  Dla podopiecznych trenera Wojciecha Ankowskiego najbliższy mecz będzie kolejną dobrą okazją do powrotu na zwycięski szlak. W ostatnich sześciu kolejkach Pasom udało się zdobyć punkty tylko raz - w wygranym 2:0 spotkaniu z Gwarkiem Zabrze. Choć sytuacja w tabeli nadal wygląda bardzo dobrze (Cracovia znajduje się na trzecim miejscu ze stratą dwóch oczek do liderującego Zagłębia Lubin), każda kolejna utrata punktów może spowodować znaczny spadek w ligowym zestawieniu. Po nieudanym meczu z Wartą Poznań drużyna juniorów starszych będzie chciała się zrehabilitować i udowodnić, że miejsce na podium nie jest dziełem przypadku, dlatego możemy spodziewać się walki i zaangażowania przez pełne 90 minut. 

  Początek spotkania już w sobotę o godzinie 12:15. Transmisja z meczu będzie prowadzona na kanale Łączy nas piłka TV [TUTAJ], a jej start jest zaplanowany na godzinę 12:00. O najważniejszych wydarzeniach z boiska będziemy informować na twitterze Akademii Cracovii (@AkademiaCTC).

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ