Centralna Liga Juniorów U-18: Hutnik Kraków - Cracovia, godz. 12:00

  20.03.2021
  Centralna Liga Juniorów U-18: Hutnik Kraków - Cracovia, godz. 12:00

  W sobotę kolejne ważne spotkanie w CLJ U-18 rozegra także najstarsza pasiasta grupa młodzieżowa. W "małych derbach" Krakowa w południe zagramy z Hutnikiem.


  Gospodarz dzisiejszego meczu to zespół, który przechodzi przez długotrwały, pogłębiający się kryzys formy. Młodzi piłkarze z Nowej Huty czekają na zwycięstwo od... 5 września minionego roku, kiedy po raz ostatni sięgnęli po komplet punktów w Centralnej Lidze Juniorów. Wówczas Hutnik pokonał 1:0 gdańską Lechię po trafieniu Patryka Musiała.

  Było to jedno z zaledwie dwóch zwycięstw Hutnika w dotychczasowych rozgrywkach. Poza meczem z Lechią, gospodarze pokonali - również u siebie - zespół Pogoni Szczecin 2:1 w drugiej kolejce sezonu.

  Efektem jest niezmienna, ostatnia pozycja w ligowej tabeli, z której naszym dzisiejszym rywalom będzie już bardzo trudno się wydostać. Hutnik w 19 spotkaniach CLJ U-18 zgromadził zaledwie siedem "oczek", a jego strata do pierwszej bezpiecznej pozycji w tabeli wynosi już szesnaście punktów.

  Aż za jedną trzecią (pięć z piętnastu) bramek w ogólnym dorobku Hutnika odpowiada największa gwiazda zespołu - Alan Piskorz, który swoimi trafieniami zapewnił między innymi wspomniane wcześniej zwycięstwo nad Pogonią Szczecin. Wówczas to właśnie on trafiał jako jedyny do siatki rywali.

  Mecz, w którym Pasy zagrają o pierwsze wiosenne zwycięstwo, rozpocznie się w samo południe na obiektach Hutnika.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ