Michał Guja odchodzi z Cracovii

  30.06.2021
  Michał Guja odchodzi z Cracovii

  Po zakończeniu rozgrywek 2020/21 z najstarszym Klubem sportowym w Polsce żegna się dotychczasowy trener juniorów młodszych, Michał Guja. 34-letni szkoleniowiec kończy pracę w Pasach jako brązowy medalista mistrzostw Polski do lat 17.


  Michał Guja objął Cracovię U-17 na początku minionego sezonu, przejmując zespół po trudnych, przerwanych przez pandemię wirusa SARS-CoV-2 rozgrywkach 2019/20. Młodzi zawodnicy Pasów pod wodzą nowego szkoleniowca szybko zaczęli rywalizować o wysokie miejsca w tabeli Centralnej Ligi Juniorów, jesień kończąc na drugiej pozycji.

  Druga lokata jesienią okazała się być jedynie preludium do jeszcze lepszej wiosny, podczas której Pasy stały się najlepszą drużyną ligi. Prowadzony przez Trenera Guję zespół wygrał swoją grupę CLJ U-17, awansując do półfinału mistrzostw Polski juniorów młodszych. Po dwóch meczach z Lechem Poznań zakończyliśmy sezon, po którym w pasiastej gablocie wylądowały brązowe medale rozgrywek juniorów młodszych.

  - Cieszymy się z tego sezonu. Był on trudny i emocjonujący, ale całościowo, mimo braku awansu do finału, trzeba przyznać, że był udany. Traktujemy go tak naprawdę jak wygrany. Odchodzę w dobrym klimacie, wykonałem swoją pracę tak jak należy, ładnie mi podziękowano - nie mówię więc "do widzenia", a "do zobaczenia". - powiedział nam Trener Michał Guja.

  Trenerze, dziękujemy za znakomity czas współpracy i zdobyty medal. Życzymy powodzenia w dalszej pracy!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ