Tak grali pasiaści kadrowicze

  12.09.2023
  Tak grali pasiaści kadrowicze

  We wrześniowej przerwie reprezentacyjnej mogliśmy śledzić grę dwóch przedstawicieli naszej akademii - Kacpra Śmiglewskiego i Filipa Rózgi. Obaj zaznaczyli swoją obecność, a ich zespoły mogą zaliczyć zakończone zgrupowania do udanych.

  Reprezentacja Polski U-19, do której powołany był Śmiglewski, rywalizowała w Nordic Tournament. Jej pierwszym rywalem była reprezentacja Danii i rodacy Mathiasa Hebo Rasmussena wygrali minimalnie 1:0, a napastnik Pasów pojawił się na boisku w przerwie. W meczu o 3. miejsce Polacy pokonali 2:0 Szwecję po golach Juniora Nsangou i Mateusza Kowalskiego. W tym spotkaniu "Śmigło" pojawił się na murawie w 60. minucie.

  Wkład Rózgi w turniejowe zwycięstwo

  W nieco bardziej rozbudowanym turnieju rywalizowała z kolei kadra U-18. Zespół Marcina Włodarskiego przygotowuje się do listopadowych mistrzostw świata w Indonezji i trzeba przyznać, że sprawdzian przeprowadzony w Chorwacji wypadł bardzo dobrze

  Na start młodzi kadrowicze zagrali szalony mecz z gospodarzami, ostatecznie zakończony remisem 4:4. W 19. minucie (przy stanie 0:1) Rózga popisał się ładnym rajdem lewą stroną i wyłożył piłkę Danielowi Mikołajewskiemu, notując pierwszą w tym turnieju asystę. Drugi mecz, z Arabią Saudyjską, Rózga rozpoczął na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 68. minucie. W doliczonym czasie gry zdążył jeszcze idealnie dośrodkować na głowę Jakuba Krzyżanowskiego, który ustalił wynik na 4:0. Ostatnie turniejowe spotkanie z Austrią "Bulti" w całości spędził na ławce rezerwowych, a jego koledzy znów wygrali 4:0, zapewniając sobie tym samym wygraną w całym turnieju.

  Podsumowanie występów kadrowiczów z Akademii Cracovii:

  Kacper Śmiglewski (reprezentacja Polski U-19):
  - 45 minut vs Dania (0:1)
  - 30 minut vs Szwecja (2:0)

  Filip Rózga (reprezentacja U-18):
  - 45 minut vs Chorwacja (asysta, 4:4)
  - 28 minut vs Arabia Saudyjska (asysta, 4:0)
  - cały mecz na ławce rezerwowych vs Austria (4:0)

  Filip, Kacper - gratulujemy i już czekamy na wasze kolejne występy w pasiastej koszulce!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ