Rezerwy Pasów na piątkę!

19.03.2017
    Rezerwy Cracovii zainaugurowały dziś wiosnę starciem z Pcimianką Pcim. Nasza drużyna nie dała szans przeciwnikowi, pewnie wygrywając 5:0!

W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami rezerwy Cracovii nie dały żadnych szans na wyrównaną walkę ekipie Pcimianki. W ramach 16. kolejki IV ligi małopolski zachodniej przyszedł czas na rewanż, ale mimo wysokiej wygranej, tym razem już tak łatwo nie było.

Cracovia II - Pcimianka Pcim 5:0 (1:0)

1:0 - Adamczyk 33

2:0 - Cunta 51

3:0 - Litauszki 61

4:0 - Szymczak (k.) 81

5:0 - Tymoszuk 90

W pierwszych minutach spotkania walka toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie miała pomysłu, jak skutecznie zagrozić bramce rywala. Dopiero w 23. minucie bliscy zdobycia pierwszego gola byli piłkarze Pcimianki, a dokładniej Kacper Sołtys, który próbował wykorzystać błąd jednego z naszych obrońców - wychodząc sam na sam oddał strzał, który obronił Krystian Stępniowski. Minutę później znów swojej okazji nie wykorzystali przyjezdni, gdy Sołtysa ubiegli obrońcy rezerw „Pasów". W 33. minucie pięknego gola bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Hubert Adamczyk. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Po golu strzelonym w pierwszej połowie podopieczni Marcina Gędłka zaczęli grać efektywnie. W 51. minucie Jakub Čunta po rajdzie z prawej strony, zszedł bliżej pola karnego, oddał strzał po długim rogu i bramkarz przyjezdnych musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. Dwie minuty później Mariusz Gnyla zdecydował się na strzał z okolic 20. metra, jednak nieznacznie się pomylił. W 61. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Adamczyka wykorzystał Róbert Litauszki, głową pakując piłkę do bramki. W 81. minucie Hubert Adamczyk został sfaulowany w szesnastce, za co arbiter podyktował rzut karny - na bramkę zamienił go Marcin Szymczak. Gdy wydawało się, że to spotkanie zakończy się czterobramkowym zwycięstwem Cracovii II, piątego gola w doliczonym czasie gry po zagraniu Mateusza Jarzynki zdobył Bartłomiej Tymoszuk.

Składy:

Cracovia II: Stępniowski - Diego, Jarzynka, Litauszki, Pestka(75 Ochał) - Sosnowski(62 Leśniak), Kanach - Moskal(46 Tymoszuk), Szymczak, Čunta - Adamczyk

Pcimianka Pcim: Kozłowski - Kubik, Szlachta, Nowak, Bajak(c) - Duda, Burkat, Gnyla, Sołtys(70 Tęczar) - Grygorus(60 Olszanicki), Dąbrowa

Żółte kartki: Jarzynka, Diego, Kanach(Cracovia) - Bajak, Grygorus Burkat, Kubik, Kozłowski, Duda(Pcimianka)

Czerwona kartka: 81 Daniel Nowak(Niesportowe zachowanie, Pcimianka)

Sędzia: Maksymilian Wróblewski - Mirosław Pysno, Patryk Świerczek (KS Brzesko)