Hiszpania wygrywa półfinał #NaStadionie! W piątek zagra tu z Niemcami w wielkim finale!

27.06.2017
    Dzisiaj #NaStadionie Cracovii został wyłoniony drugi półfinalista młodzieżowych mistrzostw Europy UEFA Euro U-21 w Polsce! Została nim reprezentacja Hiszpanii!

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków Włochów. Pierwszą groźna sytuację stworzyli sobie już w 3. minucie, dobrze interweniował jednak Arrizabalaga po strzale Chiesy. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić Hiszpanie i dwie okazje kończył strzałem Deulofeu. Podrażnieni sytuacjami przeciwnika Włosi poszli ze swoją akcją i mało brakowało, a otworzyliby wynik - najpierw obroniony został strzał Pellegriniego, a następnie zablokowany Bernardeschiego!

Gdy na zegarze wybiło pół godziny gry, tym razem Hiszpanie mogli ustrzelić gola - Deulofeu uderzał z wolnego, trafił w mur, lecz od razu dostał prostopadłą piłkę, piłkarz przebywający na wypożyczeniu w AC Milan strzelił jednak w znakomitej sytuacji obok bramki. W końcówce pierwszej połowy gra się nieco uspokoiła i zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 0:0.

Już pierwsza połowa stała na bardzo wysokim poziomie, a jeszcze większe emocje czekały nas po zmianie stron. W 54. minucie Ceballos świetnie znalazł Saula, a ten mocnym strzał dał prowadzenie Hiszpanii! Rywale musieli zacząć atakować, znacznie jednak pokrzyżowały im się plany cztery minuty później, gdy Gagliardini otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Włosi nie poddawali się i zdołali wyrównać - w 62. minucie po indywidualnej akcji strzelił Bernardeschi!

Z czasem widać było jednak przewagę liczebną hiszpańskiej drużyny, czego efektem były dwa kolejne gole Saula. Piłkarz Atletico Madryt zanotował efektowne trafienia w 66. i 75 minucie, kompletując hat-tricka! Hiszpania przeważała do końca meczu, który zakończył się jej zwycięstwem 3:1.

W finale drużyna zmierzy się z Niemcami, którzy w pierwszym dzisiejszym meczu pokonali po rzutach karnych Anglię. Wielki finał odbędzie się #NaStadionie Cracovii w najbliższy piątek o godzinie 20:45.