M. Probierz: Popełniliśmy zbyt dużo błędów

• Wideo
05.04.2019
W spotkaniu 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy drużyna Pasów niestety uległa Miedzi Legnica. Na pomeczowej konferencji prasowej głos zabrali trenerzy obydwu zespołów.

Michał Probierz (Cracovia): Wiedzieliśmy, że Miedź bardzo agresywnie ruszy do przodu i to się potwierdziło. Przez pierwsze 10-15 minut mieliśmy problemy w środku, później jednak wydawało się, że odzyskaliśmy kontrolę nad meczem. Niestety popełniliśmy ciężko wytłumaczalne błędy. Dwa rzuty wolne zostały oddane do przeciwnika, stąd pojawiły się dwie bramki. W przerwie dużo mówiliśmy o tym, by poprawić grę w środku pola, bo właśnie tam przegraliśmy pierwszą połowę. Bardzo trudno było nam jednak przejść - zmieniliśmy ustawienie, lecz wciąż graliśmy zbyt wolno.

Filip Piszczek jest aktualnie w szpitalu. Podejrzewamy kontuzję głowy po zderzeniu z bramkarzem Miedzi, z pewnością wypadnie na trochę. Mam jednak nadzieję, że nie stało mu się nic poważnego.

Dominik Nowak (Miedź): To, co jest najważniejsze w piłce, to serce, odwaga i emocje. Powtarzaliśmy to naszym piłkarzom i one były dziś w nas. Zespół pokazał kawał dobrej piłki, zwłaszcza jeśli chodzi o determinację i walkę o każdy metr boiska. Wyszliśmy dziś jako zespół, który chce zdobywać bramki i grać jak najbardziej do przodu. Muszę pochwalić drużynę - ich głowy są najważniejsze w momencie walki o utrzymanie. My tę walkę wytrzymujemy.