dodano: 2017-10-11 16:00:00

Odsłonięto pomnik Józefa Kałuży [FOTO] [VIDEO]

Dziś przed stadionem Cracovii odsłonięto pomnik legendarnego Józefa Kałuży, który powstał dzięki inicjatywie kibiców "Pasów". Odsłonięcie przypadło na 73. rocznicę śmierci byłego piłkarza i trenera reprezentacji Polski.

Na uroczystości odsłonięcia pomnika Józefa Kałuży zjawiło się wielu kibiców naszej drużyny, a także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek oraz prezydent Jacek Majchrowski.


-Nie ma przyszłości bez przeszłości. O przeszłości trzeba pamiętać, bo to doświadczenia, wzruszenia i emocje. Pan Józef Kałuża był jednych z tych, który zasługuje na to, by pamięć o nim nigdy nie zaginęła. To fantastyczny piłkarz. Nie był wysoki, miał 166 cm wzrostu, więc można powiedzieć, że to był taki krakowski Messi- w takich słowach podsumował dzisiejsze wydarzenie Zbigniew Boniek.


Na ceremonii zjawiła się Rada Seniorów Cracovii pod przewodnictwem Jerzego Łudzika, która jest inicjatorem powstania monumentu. Nie zabrakło także przedstawicieli MKS Cracovia SSA. Wśród zebranych można było spotkać wiceprezesa Jakuba Tabisza, trenera Michała Probierza, kierownika I drużyny Tomasza Siemieńca oraz zawodników "Pasów'. 
Józef Kałuża to legendarna postać dla Cracovii. Związany był z naszym klubem już od 15 roku życia. Strzelił dla "Pasów" ponad 400 bramek. Był także królem strzelców, selekcjonerem reprezentacji Polski, kronikarzem oraz nauczycielem. Zmarł w wieku 48 lat.