dodano: 2013-10-28 08:50:00

Piłkarze Cracovii uświetnili oficjalne otwarcie Krakowskiej Szkoły Piłki Nożnej

W ostatnich dniach na stadionie Pogoni Skotniki, odbyły sie uroczystości związane z oficjalnym otwarciem Krakowskiej Szkoły Piłki Nożnej i podpisaniem umowy o jej współpracy z Akademią Mistrzów Cracovia. W tym wyjątkowym dniu na miejscu zjawiło się kilkaset osób, a wydarzenie uświetnili swoją obecnością m.in. piłkarze Cracovii - Krzysztof Danielewicz i Marian Jarabica.

W pierwszej części uroczystości prowadzone były zajęcia na murawie. Na jednej połowie boiska odbywał się mecz towarzyski Krakowska Szkoła Piłki Nożnej (Orliki U-10 trenera Piotra Gizy, doskonale znanego z wieloletnich występów w „Pasach") vs. Cracovia (rocznik 2004). Natomiast na drugiej połowie boiska przygotowany został pokazowy trening Żaków U-8 Krakowskiej Szkoły Piłki Nożnej (prowadzony przez koordynatora Akademii Mistrzów Cracovia Marcina Kępę i trenera Wojciecha Migdała) oraz pokazowy trening bramkarski (prowadzony przez trenera bramkarzy KSPN Marka Dragosza).

Dokładnie w południe rozpoczęły się główne uroczystości, które miały miejsce w budynku klubowym stadionu przy ul. Baczyńskiego 13. Po przywitaniu i przedstawieniu gości, pomysłodawca i twórca Krakowskiej Szkoły Piłki Nożnej, Przemysław Dobroch (notabene wychowanek Cracovii, a obecnie trener rocznika 2001 w „Pasach") wraz z Piotrem Gizą symbolicznym przecięciem wstęgi oficjalnie otwarli Krakowską Szkołę Piłki Nożnej, a następnie opowiedzieli zebranym o jej ideałach.

W dalszej części uroczystości na pytania młodych piłkarzy odpowiadali m.in. zawodnicy Cracovii: Krzysztof Danielewicz i Marian Jarabica.