dodano: 2017-01-11 13:00:00

Rezerwy wystartowały z treningami!

Także dla drużyny rezerw skończyła się już przerwa świąteczno-noworoczna. Zawodnicy trenują w siedzibie klubu, a pod koniec stycznia ruszą ze sparingami.

W tym tygodniu do treningów wróciły również rezerwy Cracovii. Drużyna jest już po testach siły, wytrzymałości i szybkości, które obecnie przechodzi pierwszy zespół „Pasów". Treningi Cracovii II odbywają się na własnych obiektach, czyli na boisku pod balonem, na siłowni, co więcej drużyna biega również na terenach przy klubie w ramach treningów wytrzymałości ogólnej. Do czasu pierwszego meczu drugi zespół „Pasów" będzie miał obóz dochodzeniowy.

- Rozpoczęliśmy przygotowania do wiosny. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy mieli codziennie treningi, w tym we wtorki i środy dwa razy dziennie. Chłopcy przystąpili do zajęć z dużym zapałem i zaangażowaniem - mówi trener Cracovii II Marcin Gędłek.

Na sparingi przyjdzie czas pod koniec stycznia, a przeciwnikami naszego zespołu będą między innymi Garbarnia Kraków, Puszcza Niepołomice, Podhale Nowy Targ, Stal Rzeszów, Jutrzenka Giebułtów czy Górnik Wieliczka.

- Mamy nadzieję, że treningi i spotkania sparingowe pozwolą nam jak najlepiej przygotować się do wiosennych rozgrywek pod kątem motorycznym i techniczno-taktycznym. Wszyscy zawodnicy są zdrowi, mogą więc w pełni skupić się na treningach. Jesienią postawiliśmy pierwszy krok, wiosną chcemy postawić drugi, a później w barażach kolejny, awansując do trzeciej ligi - zapowiada trener Gędłek.

AT