Cracovia – Przebój Wolbrom 3:1 (2:0)

04.08.2012
    W drugim sparingu, jaki rozegrała dziś drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Stawowego Pasy wygrały z piątą drużyną III ligi, Przebojem Wolbrom.

W popołudniowym spotkaniu sparingowym wystąpiła jedenastka zdecydowanie bliższa optymalnej, co widać było od początku meczu.

Cracovia szybko narzuciła swoje warunki gry i stwarzała sobie raz po raz dobre okazje bramkowe. Już po pierwszych dwóch kwadransach Pasy mogły się cieszyć z dwubramkowej zdobyczy: najpierw po rzucie rożnym do siatki trafił kapitan Cracovii, Sławomir Szeliga, a kilka minut później znakomite podanie Sebastiana Stebleckiego w efektownym stylu na bramkę zamienił Bartłomiej Dudzic.

Wynik utrzymał się do przerwy, choć okazji bramkowych w tej części meczu Cracovia miała więcej.
    Po przerwie tempo meczu nieco spadło, a gra dłuższymi momentami toczyła się w środku pola. Wreszcie jednak piłkarze Pasów w pełni zasłużenie podwyższyli wynik meczu na 3:0, choć właściwie wyręczył ich w tym zawodnik Przeboju, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

W ostatnich minutach meczu defensywa Cracovii na moment „przysnęła" i goście z Wolbromia zdobyli honorową bramkę. W kolejnej akcji Pasy mogły jeszcze odpowiedzieć czwartym golem, ale w dogodnej sytuacji minimalnie pomylił się Dudzic.

W drugim rozegranym dziś sparingu Cracovia zaprezentowała się zdecydowanie lepiej, niż w meczu przedpołudniowym. Pierwszym poważnym sprawdzianem dla Pasów będzie jednak dopiero mecz Pucharu Polski, jaki rozegrany zostanie 11 sierpnia w Bydgoszczy.

Składy:

Cracovia: Pilarz - Żytko, Kosanović (Kimura 54), Struna, Marciniak - Budziński, Boljević, Szeliga, Danielewicz - Dudzic, Steblecki (Szewczyk 68).

Przebój: Palczewski - Wdowik, Ochman, Morawski, Pindziur - Duda, Wsół, Kiwacki, Kok - Jarosz, Majcherczyk.

W drugiej połowie w barwach Przeboju grali także: Takashima, Skawski, Wiśniewski.