Podział punktów w 190. Wielkich Derbach Krakowa!

24.07.2015
    Twardy bój w kolejnej odsłonie "Świętej Wojny" kończymy nadal niepokonani. Dzięki bramce Mateusza Cetnarskiego, Cracovia zremisowała z Wisłą 1-1!

Twardy bój w kolejnej odsłonie "Świętej Wojny" kończymy nadal niepokonani. Po bramce Mateusza Cetnarskiego, Cracovia zremisowała z Wisłą 1:1!

Spotkanie źle się dla nas rozpoczęło. Już w 3 minucie Wisła Kraków objęła prowadzenie po strzale Krzysztofa Mączyńskiego. W 11 minucie po rzucie wolnym, który trafił prosto w mur dobijać próbował Hubert Wołąkiewicz. Piłka minęła słupek o mniej niż pół metra!

W 12. minucie po serii błędów obrońców „Białej Gwiazdy" do siatki Cierzniaka futbolówkę w wbił Mateusz Cetnarski wyrównując wynik meczu na 1:1.  Trybuny oszalały z radości!

Piłkarze „Pasów" nie zwalniali tempa. W 21. minucie Damian Dąbrowski pięknie ograł kilku zawodników Wisły i na koniec oddał strzał zza pola karnego. Piłka leciała i leciała i Cierzniak musiał wybijać ją ponad poprzeczką. Gdyby piłka wpadła do siatki, bramka kandydowałaby do gola sezonu, a pomocnik Cracovii zyskałby pseudonim „Super Dąbro".

W 27 minucie ponownie bramce Krzysztofa Pilarza zagroził Mączyński. Kapitan „Pasów" odbił piłkę na rzut rożny, ale sędzia odgwizdał przy tej akcji spalony.  Podopieczni Jacka Zielińskiego nie czekali długo z odpowiedzią. W 30. minucie z boku boiska dogrywał Cetnarski wprost na głowę Jendriška. Mało brakowało, a byłby drugi gol dla Cracovii.

Paweł Brożek w 36 minucie został przyblokowany przez obrońców „Pasów" i piłka zamiast wpaść do bramki skiksowała.  Minutę później Deniss Rakels szukał swojej szansy. Łotysz huknął zza pola karnego i niewiele zabrakło, by Cracovia objęła prowadzenie.

W 42. minucie Rafał Boguski został słusznie ukarany pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartką po brzydkim faulu. Pod koniec pierwszej połowy na listę strzelców chciał się dopisać Miroslav Čovilo .Po raz kolejny zabrakło bardzo mało, żeby „Pasy" mogły cieszyć się z drugiego gola. Piłka odbiła się od słupka!

W drugiej połowie Cracovia dominowała od samego początku. Mateusz Cetnarski oddał strzał z dwudziestu kilku metrów, ale nie powtórzył się scenariusz z pierwszej połowy. W 52 minucie na zmianę zdecydował się Kazimierz Moskal. Murawę opuścił Maciej Sadlok, a w jego miejsce wszedł Łukasz Burliga.  Cztery minuty później z boiska zszedł bohater 188. Wielkich Derbów Krakowa- Miro Čovilo. Jego miejsce zastąpił Marcin Budziński.

Po raz kolejni akcja „Pasów" o mało co nie skończyła się strzeleniem gola. Mateusz Cetnarski  zagrał  do Erika Jendiška, a ten główkował wprost do wiślackiej bramki. W 58. minucie doszło do starcia zawodników obu drużyn. Żółtą kartką został jednak ukarany tylko Damian Dąbrowski.

Trener Jacek Zieliński w 61. minucie zdecydował się na kolejną zmianę. Dał odpocząć Hubertowi Wołąkiewiczowi, a atak „Pasów" wzmocnił Dariusz Zjawiński. Chwilę później Boban Jović zapędził się pod pole karne Cracovii, ale sprint był na tyle wyczerpujący, że pomocnik Wisły oddał zbyt lekki strzał by zagrozić Krzysztofowi Pilarzowi.

Przez następne kilka minut w natarciu byli piłkarze gości, ale nie zamienili żadnej akcji na gola.  W odpowiedzi w 85. minucie Marcin Budziński próbował wbić piłkę do bramki Cierzniaka, ale został zablokowany przez zawodnika Wisły.

Po faulu Głowackiego rzut wolny wykonywał Dariusz Zjawiński, ale futbolówka pewnie wylądowała w rękawicach bramkarza gości.

Stadion oglądał końcówkę meczu na stojąco. Mało brakowało, a doszłoby do euforii - Denis Popović był bliski  strzelenia samobójczej bramki!

Sędzia doliczył cztery minuty, a następnie zakończył 190. Wielkie Derby Krakowa, które nie wyłoniły zwycięzcy. Drużyny podzieliły się punktami.

Cracovia - Wisła Kraków 1 : 1 (1 : 1)

3 min. - Krzysztof Mączyński (0-1)

12 min. - Mateusz Cetnarski (1-1)

Skład Cracovii: Pilarz, Deleu, Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz(62 Zjawiński), Čovilo(56 Budziński), Dąbrowski, Wójcicki, Cetnarski, Rakels(80 Diabang), Jendrišek

Skład Wisły: Cierzniak, Sadlok(52 Burliga), Jović, Głowacki, Uryga, Boguski, Popović, Cywka, Brożek(80. Jankowski), Guzmics, Mączyński(84 Crivellaro)

Żółte kartki: Rafał Boguski (43.), Łukasz Burliga(67.), Boban Jović(77.), Arkadiusz Głowacki(87.) (wszyscy Wisła),Damian Dąbrowski (60.), Jakub Wójcicki (93.)(Cracovia)