Polonia Bytom - Cracovia (dwugłos trenerski)

28.10.2012
    Oto, co po spotkaniu Polonia Bytom - Cracovia (1:3) powiedzieli trenerzy obu drużyn:

Wojciech Stawowy (Cracovia): - Przed tym meczem dużo było osób, które myślały, że to będzie łatwe spotkanie. Te dziewięćdziesiąt minut pokazały jednak, że tak wcale nie było. Początek meczu był dla nas, ale potem w nasze poczynania wkradła się niepotrzebna nerwowość i Polonia wyrównała. Dobrze, że w drugiej połowie podkręciliśmy nieco tempo, zdobyliśmy dwa gole. To spotkanie pokazało jednak, że w pierwszej lidze nie ma łatwych meczów, a zajmowane miejsce w tabeli o niczym nie świadczy. Żal mi Polonii, bo widzę jak piłkarze i trenerzy przeżywają to wszystko. Życzę, by w kolejnych meczach przyszły zwycięstwa.

Jacek Trzeciak (Polonia): - Być może w wielu momentach tego meczu graliśmy antyfutbol, ale ciężko byłoby wyjść na mecz z naszymi młodymi zawodnikami i zagrać przeciwko mocnej Cracovii. To jak atakować szabelką czołg. Niemniej jednak przez większość część meczu wypełnialiśmy założenia taktyczne. Bramki straciliśmy po naszych błędach. Pod koniec meczu kilku moich zawodników sygnalizowało mi zmianę, bo tak ciężko pracowali w obronie. Szkoda, bo przy odronie szczęścia i być może przy większej determinacji wynik mógł być inny.