Przegrana z Legią w pierwszym meczu na własnym stadionie

26.07.2014
    Cracovia przegrała z Legią Warszawa 1:3 w drugiej kolejce sezonu 2014/2015 T-Mobile Ekstraklasy, w meczu inaugurującym rozgrywki na własnym stadionie.

Spotkanie rozpoczęło się dla  "Pasów" bardzo korzystnie. Zaskakująco szybko, bo już w 4. minucie padła pierwsza bramka. Łukasz Zejdler ograł rywala, podał piłkę do Marcina Budzińskiego, ten przerzucił do Dawida Nowaka i w końcu napastnik Cracovii umieścił ją w bramce Dusana Kuciaka.

Pierwszy kwadrans inicjatywa na boisku należała raczej do piłkarzy "Pasów", jednak później "Legioniści" zaczęli atakować. Pierwsza próba strzelecka Jakuba Koseckiego nie przyniosła spodziewanego efektu, jednak już po kilku chwilach, w 23. minucie, pomocnik Legii ograł Krzysztofa Nykiela i zdobył bramkę po długim słupku.

Kolejne minuty po tym jak gościom udało się wyrównać, gra przeniosła się pod naszą bramkę. Piłkarze Legii jednak nie trafiali, bądź byli zatrzymywani przez naszych obrońców.

Po 35. minucie nastąpiło zdecydowane ożywienie naszej drużyny. Najpierw po podaniu Marcina Budzińskiego, celnie uderzył Dariusz Zajwiński, ale wyczuł go Dusan Kuciak. Potem bramkarz Legii znów musiał interweniować po naszym rzucie rożnym.

Pod koniec pierwszej połowy "Pasy" przeprowadziły dwie piękne akcje. Pierwsza to popis Dariusza Zjawińskiego, który ominął Dusana Kuciaka i z ostrego kąta uderzył minimalnie nad poprzeczką. Do drugiej Dawid Nowak ruszył sam, ale musiał czekać na wybiegającego Marcina Budzińskiego, wtedy pojawiło się kilku piłkarzy Legii, którzy wybili piłkę. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1:1.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły w niezmienionym składzie. Niestety już w 47. minucie po strzale Tomasza Jodłowca z dystansu straciliśmy bramkę. Minutę później Bartłomiej Dudzic wszedł za Krzysztofa Nykiela i już za kilka chwil został ukarany żółtą kartką.

W 57. minucie, z powodu urazu prawdopodobnie z pierwszej połowy, z boiska musiał zejść bramkarz gości Dusan Kuciak, którego między słupkami zastąpił Konrad Jałocha. Minutę później boisko opuścił Miroslav Radović, za którego wszedł Ondrej Duda.

Po dwóch zmianach w Legii, przyszła kolej na "Pasy". W 59. minucie z murawy zszedł Dariusz Zajwiński, a zastąpił go Sebastian Steblecki.

Po zmianach w obu składach do ataku ruszyli piłkarze Cracovii. Trzykrotnie szansy nie wykorzystał Marcin Budziński strzelając obok słupka.

W 74. minucie po przewinieniu Pawła Jaroszyńskiego sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał grający od 70. minuty w zastępstwie za Tomasza Jaodłowca - Ivica Vrdoljak nie pozostawiając szans naszemu bramkarzowi. Legia prowadziła już 3:1.

Do końca spotkania nasi piłkarze nie byli w stanie realnie zagrozić bramce Legii. W 85. minucie żółtą kartką został ukarany Bartosz Rymaniak. W 90. minucie Sebastian steblecki uderzył jeszcze bardzo mocno z narożnika pola karnego, ale przestrzelił.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Legii. Zobaczyło go na żywo 8308 widzów.

CRACOVIA - LEGIA WARSZAWA  1 : 3 (1 : 1)

1:0 Dawid Nowak 4

1:1 Jakub Kosecki 23

1:2 Tomasz Jodłowiec 47

1:3 Ivica Vrdoljak 73 (karny)

Cracovia: Pilarz - Rymaniak, Żytko, Jaroszyński - Nykiel (48. Dudzic), Dąbrowski, Marciniak, Budziński, Zejdler (74. Kita) - Zjawiński (59. Steblecki), Nowak

Legia Warszawa: Kuciak (57. Jałocha) - Junior, Jodłowiec (70. Vrdoljak), Lewczuk, Saganowski,  Bereszyński, Kosecki,  Pinto, Rzeźniczak, Radović (58. Duda), Ryczkowski