U-17: Walka do końca i porażka z liderem

04.05.2024

Juniorzy młodsi Cracovii przegrali na wyjeździe 1:3 z Legią Warszawa w meczu 27. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-17. Gola dla Pasów zdobył Dawid Kaczor.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. minucie, wykorzystując stały fragment gry w postaci dośrodkowania z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska. Potem miała miejsce pewna kontrowersja, bo jeden z zawodników Legii ręką wybił piłkę zmierzającą do bramki, sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego. Przed przerwą rywale z kolei powiększyli swoją przewagę po skutecznym wykończeniu dogrania ze skrzydła. Po zmianie stron mecz był wyrównany, a w 77. minucie Pasy złapały kontakt, kiedy Myles Dantoni Asei dośrodkował celnie na głowę Dawida Kaczora, a ten wykorzystał dogranie i trafił do siatki, zdobywając swojego 24. gola w tym sezonie. W samej końcówce spotkania po zamieszaniu w naszym polu karnym Legia zdobyła trzeciego gola i lider tabeli grupy wschodniej zgarnął ostatecznie komplet punktów.