U-19: Uratowany punkt z Arką

29.03.2024

Zespół Wojciecha Ankowskiego zremisował 2:2 z Arką Gdynia w meczu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19. Bramki dla Pasów zdobywali Fabian Bzdyl i Sebastian Bałaszek.

Ozdobą pierwszej połowy było kapitalne trafienie Bzdyla, który najpierw opanował piłkę przed polem karnym, następnie zrobił sobie miejsce i posłał kapitalne uderzenie w samo okienko. Po przerwie do głosu bardzo mocno dotarła Arka i jej starania przyniosły efekt w 71. minucie, kiedy to "centrostrzał" jednego z jej piłkarzy wpadł pod poprzeczkę bramki Pasów.

Po tym golu oba zespoły szukały rozstrzygnięcia, bardzo mocno kotłowało się przy stałych fragmentach gry, a ostatecznie wyszła z tego wymiana ciosów w doliczonym czasie tego spotkania. Najpierw wyprowadziła go Arka, kiedy po płaskim dośrodkowaniu pechowo interweniował Dziewicki i wbił piłkę do własnej bramki, ale po chwili przyszła odpowiedź Pasów. Strzał Doby jeszcze był w stanie odbić bramkarz Arki, ale z dobitką Bałaszka nie miał już szans i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.