Cracovia w ćwierćfinale Pucharu Polski!

29.10.2014
    Piłkarze Cracovii awansowali zgodnie z planem do ćwierćfinału Pucharu Polski. Podopieczni trenera Roberta Podolińskiego nie mieli jednak łatwej przeprawy w Ostrowie Wielkopolskim, a o końcowym sukcesie musiała zadecydować dogrywka. Bramki dla "Pasów" zdobywali: Bartosz Kapustka i Dariusz Zjawiński.

Od samego początku meczu Cracovia osiągnęła przewagę, utrzymywała się przy piłce, jednak nie potrafiła zagrozić bramce gospodarzy. Ci z kolei ograniczali się głównie do kontr, w efekcie czego akcji było jak na lekarstwo. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, rozgrywający bardzo dobre zawody Bartosz Kapustka kropnął zza pola karnego i piłka znalazła drogę do siatki. Był to gol do szatni, bowiem chwilę później sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

Po zmianie stron Ostrovia ruszyła do ataków i to opłaciło się w 73. minucie, gdy Konrad Rusek wykończył dośrodkowanie strzałem głową. Zrobiło się 1:1, a trzeba zaznaczyć, że nieco wcześniej Cracovię ratował słupek, z kolei chwilę później poprzeczka. Ostatecznie więcej bramek w drugiej części gry nie padło, co oznaczało dogrywkę.

W niej więcej sił zachowali podopieczni trenera Podolińskiego, a 98. minucie Dariusz Zjawiński pokonał bramkarza, dając "Pasom" prowadzenie, a jak się później okazało także awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

W walce o półfinał Cracovia zmierzy się z Błekitnymi Stargard Szczeciński.

OSTROVIA - CRACOVIA 1 : 2 (1 : 1, 0 : 1)

0:1 - Kapustka 45.

1:1 - Czech 73.

1:2 - Zjawiński 98.

Ostrovia: Szymański - Krawczyk, Reyer, Czech, Błaszczyk, Szymanowski, Rusek (105. Kucharski), Cyfert (107. Sipurzyński), Kaczmarek, Giecz, Kempiński.

Cracovia: Stępniowski - Rymaniak, Żytko, Jaroszyński - Nykiel, Szeliga (97. Dąbrowski), Kapustka, Marciniak, Zejdler (76. Diabang) - Dudzic (61. Zjawiński), Kita.

Żółte kartki: Cyfert, Giecz (Ostrovia) oraz Marciniak (Cracovia).

Sędzia:Jarosław Przybył (Kluczbork).