Juniorzy Starsi bez punktów na wyjeździe

• Wideo
24.08.2014
Wynikiem 3:1 dla gospodarzy zakończył się dzisiejszy, wyjazdowy mecz podopiecznych trenera Pawła Zegarka z Polonią Warszawa w ramach 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów.

Mecz rozpoczął się zdecydowanie pod dyktando młodych "Pasów” . Od początku nasi piłkarze wypracowywali sobie bardzo ładne akcje, które kończyły się strzałami na bramkę przeciwnika.

Z jednej z nich w 37. minucie padła bramka na 1:0 dla Cracovii. Akcję rozpoczął Beniamin Jeż, który po przejęciu piłki na połowie przeciwnika, oddał ją Marcinowi Szymczakowi. W tym czasie sytuacja na boisku ułożyła się tak, że bramkarz gospodarzy wyszedł nieco ze swojej bramki. Tę okazję wykorzystał  Mateusz Wdowiak, który uderzał już właściwie do pustej bramki.

W pierwszej połowie zdominowaliśmy przeciwnika, tylko my stwarzaliśmy groźne sytuacje pod bramką rywala. Po bramce sytuacja zupełnie się zmieniła – komentuje pierwszą część spotkania w wykonaniu swoich zawodników trener Paweł Zegarek.

Tak właśnie, paradoksalnie, to po zdobyciu gola, gra Cracovii zaczęła się psuć. Polonia natychmiast zaatakowała w ofensywie naszych piłkarzy, nieświadomych zagrożenia, które nadchodziło.

Bramki dla gospodarzy padły w 38. , 42. , i 44. minucie! Nasza defensywa była bezradna wobec takiej niespodzianki.

W drugiej połowie Polonia postanowiła bronić wyniku, maksymalnie zagęszczając środek pola. Zawodnicy "Pasów” nie byli już w stanie stworzyć sobie tylu okazji do zdobycia gola, ale jednocześnie dobrze bronili swojej bramki. Ostatecznie żadna z drużyn do końca spotkania nie umieściła już piłki w siatce.

Choć wynik  jest niekorzystny, zagraliśmy dobry mecz. Było dużo pozytywów, ale niestety więcej minusów w naszej grze. Pokazuje to, że musimy jeszcze pracować, wiemy jednak nad czym i już po powrocie bierzemy się do roboty. Musimy także jeszcze na spokojnie wszystko przedyskutować - podzielił się refleksją na temat dzisiejszych błędów i pozytywów trener Zegarek.

Kolejne spotkanie naszej młodzieży w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów już za tydzień, w niedzielę 31 sierpnia o godzinie 15:00 w Bełchatowie z tamtejszym GKS-em.

MKS POLONIA WARSZAWA - CRACOVIA 3:1 (3:1)

0:1 Wdowiak 37.

Cracovia: Wilk – Piekarski (65. Mielcarek), Studnicki (46. Król), Najduch, Słowiak – Czubaj, Jeż (75. Więcławek), Szymczak (55. Leśniak) – Surma, Ceglarz, Wdowiak