3 Liga, gr. IV: KS Wiązownica - Cracovia II, niedziela, godz. 16:00 [ZAPOWIEDŹ]

  24.03.2023
  3 Liga, gr. IV: KS Wiązownica - Cracovia II, niedziela, godz. 16:00 [ZAPOWIEDŹ]

  W niedzielne popołudnie, Rezerwy Pasów zmierzą się na wyjeździe z KS-em Wiązownica. Podopieczni Mirosława Kality będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę po zeszłotygodniowej stracie punktów w Sandomierzu.

  Poprzednia kolejka dla Pasów zakończyła się porażką z Wisłą Sandomierz na wyjeździe. Ekipa Jarosława Pacholarza pokonała Cracovię II, 3-2. Wynik dla gospodarzy dubletem otworzył Kamil Uciński, który w 4 i 7 minucie meczu pokonał Sebastiana Madejskiego. Jeszcze w pierwszej połowie, kontaktowego gola zdobył Marcin Budziński, ale niespełna 9 minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Lionel Abate Etoundi. Kontakt udało się utrzymać dzięki zdobytej po przerwie bramce Sebastiana Strózika z rzutu karnego. Nasi niedzielni rywale zmierzyli się zaś z Lublinianką i wygrali, 2-1. Pierwszą bramkę dla KS-u Wiązownica strzelił Sebastian Rak. Po przerwie do wyrównania doprowadził Marcin Szczepaniak, a w 83 minucie Grzegorz Janiczak wykorzystał rzut karny i zapewnił zwycięstwo klubowi z Podkarpacia.

  Obecnie podopieczni Mirosława Kality plasują się na 4. miejscu w tabeli z 36 punktami na koncie, a do pozycji wyżej Pasom brakuje trzech "oczek". Strata do liderów, Wieczystej Kraków to tylko 4 punkty. Ekipa z Wiązownicy zajmuje 15. pozycję, czyli zaledwie jedną ponad strefą spadkową. Przewaga KS-u nad Lublinianką wynosi zaledwie punkt, a nad Wisłą Sandomierz - tylko 2.

  Poprzednie spotkanie obu drużyn w rundzie jesiennej zakończyło się remisem 2-2. Wynik meczu w Rącznej otworzył Marcin Budziński. Pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej padły dwie bramki dla Wiązownicy strzelone przez Kacpra Ropa i Grzegorza Janiczaka. Autorem drugiego gola dla Pasów ponownie był popularny "Budzik".

  Pierwszy gwizdek Michała Wasila z Lublina usłyszymy o 16 na stadionie we Wiązownicy. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z meczu oraz na profil Akademii Cracovii na portalach Facebook oraz Twitter, gdzie również będziemy informować o zmianie wyniku.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ