3. Liga, gr. IV: Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II [ZAPOWIEDŹ]

  16.06.2023
  3. Liga, gr. IV: Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II [ZAPOWIEDŹ]

  Czas na ostatnie ligowe spotkanie w wykonaniu Rezerw Cracovii! Podopieczni trenera Mirosława Kality zmierzą się w sobotę z Orlętami Radzyń Podlaski. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 17:00.


  Zakończenie zmagań w 3. Lidze, gr. IV oznacza pożegnanie się zespołu Rezerw Cracovii z ligową rywalizacją. Drużyna trenerta Mirosława Kality nie przystąpi do rozgrywek w sezonie 2023/2024, dlatego wyjazd do Radzynia Podlaskiego będzie dla wielu zawodników ostatnią okazją do założenia pasiastej koszulki. Z piłkarzy, których możemy spodziewać się w kadrze zespołu na sobotnie spotkanie, wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymali Krystian Bracik, Patryk Zaucha, Michał Wiśniewski, Kamil Ogorzały, Kacper Nowicki i Krystian Bociek.

  Podobnie jak miało to miejsce w przypadku ostatniego meczu z Sokołem Sieniawa, zremisowanego przez Pasy 1:1, w kadrze Cracovii II na spotkanie kończące rozgrywki 3. Ligi, gr. IV nie powinno braknąć nazwisk znanych z Centralnej Ligi Juniorów U-19. W minionej kolejce szansę na występ w Rezerwach otrzymali Kamil Konieczny, Mikołaj Kociołek, Jan Ziewiec, Vitaliy Tkachuk oraz Szymon Doba, który pokazał się z dobrej strony, zdobywając bramkę. Postawa naszych juniorów mogła się podobać, dlatego w sobotę liczymy na kolejne owocne minuty naszych młodych podopiecznych w piłce seniorskiej.

  O udane zwieńczenie przygody z trzecioligowymi rozgrywkami Pasy powalczą z zespołem Orląt Radyń Podlaski, który w ligowej tabeli plasuje się na 10. miejscu ze stratą ośmiu punktów do siódmej Cracovii II. W ostatniej kolejce drużyna prowadzona przez trenera Pawła Babiarza przegrała u siebie z zamykającą tabelę (nie licząc wycofanego ŁKS-u Łagów) Lublinianką Lublin 2:3. W 15 rozegranych na wiosnę spotkaniach ekipa z województwa lubelskiego zdobyła zaledwie 8 punktów, dlatego to Pasy będą w sobotę zdecydowanym faworytem.

  Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00. Na naszej stronie przeprowadzimy relację tekstową z tego meczu.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ