Baraż o awans do III ligi: Cracovia II - Unia Tarnów, godz. 17:00

12.07.2020

Dziś poznamy zespół, który przerwany przez pandemię koronawirusa sezon zakończy wielkim świętem i awansem na szczebel makroregionalny! W rewanżowym starciu barażowym zmierzą się rezerwy Pasów oraz Unia Tarnów. Pierwszy gwizdek już o godzinie 17:00 przy ul. Wielickiej 101.

Po wyniku remisowym, który padł w pierwszym spotkaniu między tymi dwoma zespołami, sprawa awansu jest otwarta. Przed nami zaciekłe starcie do ostatnich barażowych minut. W Tarnowie bramkę dla Pasów zdobył Tomáš Vestenický, wyrównując stan spotkania po uderzeniu Kacpra Ostrowskiego.

Spoglądając na dotychczasowe wyniki naszych rywali w meczach wyjazdowych, podczas meczu rewanżowego możemy spodziewać się większej liczby trafień. Unia w starciach na terenie rywala zdobywa oraz traci znacznie więcej bramek, niż w wypadku spotkań na własnym obiekcie. Zespół z Tarnowa szesnastokrotnie trafiał do siatki u siebie, na wyjeździe czyniąc to aż dwadzieścia sześć razy. Dysproporcja jest jeszcze większa, gdy spojrzymy na bramki stracone: mowa tu o różnicy między pięcioma stratami na własnym obiekcie, a dwunastoma na wyjazdach.

Unia zarazem pokazała w pierwszym spotkaniu, że potrafi być groźna, stanowiąc trudnego przeciwnika dla zespołu Pasów. Spotkanie rewanżowe może obfitować w wielkie emocje, które z trybun przy ul. Wielickiej śledzić będą mogli nasi Kibice!

Przypominamy, że według aktualnych wytycznych sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa, w wydarzeniach sportowych może brać udział grupa widzów, stanowiąca 25% pojemności danego obiektu. Na tych samych zasadach Kibice wejdą również na dzisiejsze spotkanie barażowe.

Sprzedaż wejściówek prowadzona będzie na zasadach znanych już z jesiennych rozgrywek IV ligi małopolskiej. Bilety dostępne będą przed wejściem na obiekt, dokładnie na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Niezmienna jest również cena biletów wstępu. Dostępne będą bilety normalne i ulgowe. Za pierwszy z nich zapłacić trzeba będzie 10 PLN. Wejściówka ulgowa kosztować będzie połowę tej ceny.

Ulgą, umożliwiającą kupno tańszego biletu, objęci są uczniowie i studenci (za okazaniem legitymacji szkolnej bądź studenckiej), a także kobiety, seniorzy (po 65 roku życia) oraz osoby niepełnosprawne. Niezmiennie również za wstęp nie zapłacą nasi Karnetowicze - mecze Cracovii II są ujęte w ramach abonamentu po potwierdzeniu jego posiadania przy wejściu.

Spotkanie rewanżowe w roli arbitra głównego poprowadzi sędzia Konrad Kolak z Nowego Sącza. Pierwszy gwizdek już po 17:00 w niedzielę. Walczymy o awans!