JAKO IV Liga: Powrót na zwycięską ścieżkę

28.09.2024

Cracovia II pokonała 3:1 Podhalanina Biecz w 12. kolejce JAKO IV Ligi, a gole dla Pasów zdobywali Mirosław Tabor, po strzale z rzutu karnego, Oskar Lachowicz i Wiktor Piekarz.

Goście rozpoczęli to spotkanie ambitnie, wysoko podchodząc do naszego zespołu, co poskutkowało szybkim sprawdzeniem stojącego w bramce Pasów Michała Malinowskiego. Ten był dzisiaj jednak bardzo dobrze dysponowany, pewnie odbijając próby gości. Ofensywne zapędy gości zostały stonowane w 15. minucie, kiedy otrzymaliśmy rzut karny za faul na Taborze. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie zamienił ją na nasze prowadzenie i swojego 11. gola w sezonie.

Przed przerwą pięknego gola mógł zanotować Jakub Pestka, jego potężne uderzenie z około 25 metrów wylądowało jednak na poprzeczce. Prowadzenie podwyższyliśmy tuż przed zejściem do szatni. Mateusz Pomietło wykonał kapitalne podanie za linię obrony do wbiegającego w tempo Lachowicza, ten minął bramkarza i spokojnie umieścił piłkę w pustej bramce.

Po zmianie stron dublet powinien zanotować Tabor, w dobrej sytuacji źle uderzył jednak głową, nie trafiając w bramce. Podhalaninowi trzeba oddać, że druga połowa była naprawdę dobra w jego wykonaniu, a goście ambitnie szukali powrotu do tego spotkania. To udało im się w 63. minucie, kiedy zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał Kamil Tyrka. W końcówce mieliśmy sporo szczęścia, bo goście byli blisko osiągnięcia, ale jeden z Bieczan fatalnie skiksował w czystej sytuacji.

Mecz udało nam się zamknąć w doliczonym czasie gry, po akcji zmienników. Nasz kontratak rozprowadził Szymon Doba, uruchamiając Piekarza, który spokojnie wszedł z piłką w pole karne i wykończył sytuację, zapewniając nam komplet punktów.

W następnej kolejce zespół trenera Krzysztofa Mordaka w sobotę 5 października zagra na wyjeździe z Sokołem Słopnice.