JAKO IV Liga: Strata punktów w doliczonym czasie gry

06.09.2024

Cracovia II zremisowała 3:3 z Limanovią Limanowa w 8. kolejce JAKO IV Ligi. Gole dla Pasów były autorstwa duetu snajperów: dwie zdobył Szymon Doba, a jedną dołożył Mirosław Tabor.

Pasy miały w tym meczu jeden cel - wrócić na zwycięską ścieżkę po remisie z Dalinem Myślenice. Widać to było w pierwszym kwadransie, gdzie wysoko podeszliśmy do rywali i stwarzaliśmy sobie sytuację, co po upływie kwadransa zaowocowało trafieniem Szymona Doby.

Goście po pięciu minutach pokazali jednak, nie po raz ostatni w tym meczu, że są w stanie skutecznie odpowiedzieć. Do siatki Pasów trafił Kamil Kurczab i w Rącznej zrobił się remis. Przed zmianą stron oba zespoły miały jeszcze swoje dobre okazje do objęcia prowadzenia, ostatecznie jednak więcej goli już w pierwszej połowie nie oglądaliśmy.

Szybka wymiana ciosów zaczęła się natomiast niedługo po przerwie. W 50. minucie dobrym strzałem z dystansu popisał się Paweł Matras, pokonując Madejskiego i dając Limanovii prowadzenie. Tym razem to jednak nasza drużyna była w stanie błyskawicznie zareagować. W 53. minucie Doba pokazał swoje atuty i pewnie wykończył dośrodkowanie, dając nam wyrównanie. Kilkadziesiąt sekund po tym trafieniu trener Mordak zdecydował się wymienić napastników i wprowadzony w Mirosław Tabor momentalnie się odwdzięczył, zdobywając gola tuż po wejściu z ławki rezerwowych!

Dalsza część meczu zapowiadała raczej czwartego gola dla Pasów, szczególnie w ostatnich 10 minutach powinniśmy podwyższyć wynik, kiedy swoje okazje mieli Tabor, Kęska i Wójcik, gol jednak nie wpadł i zemściło się to w doliczonym czasie gry. Do rzutu wolnego dla gości podszedł Sebastian Jacak i posłał kapitalne uderzenie z ponad 20 metrów. Madejski nie był w stanie interweniować, a Pasy zaliczyły drugi z rzędu podział punktów.

Kolejna szansa na zwycięstwo przyjdzie bardzo szybko, bo już w środku tygodnia zagramy wyjazdowy mecz z drugą drużyną Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.