JAKO IV Liga: Wygrana po wielkich emocjach w Bochni!

24.08.2024

Cracovia II pokonała na wyjeździe 3:2 BKS Hal-Mont Bochnia, zaliczając 5 zwycięstwo z rzędu! Gole dla Pasów zdobywali Oskar Lachowicz, Mirosław Tabor i Fabian Bzdyl.

Wymarzone wejście w spotkanie zaliczyli gospodarze, już w 4. minucie obejmując prowadzenie. Zagrana z głębi pola piłka spadła pod nogi Damiana Wolaka, który pognał z nią po prawej stronie i z czystej pozycji umieścił w siatce. Początek meczu nie należał do najprzyjemniejszych dla zespołu Cracovii. Pasy długo nie potrafiły przeciwstawić się przeciwnikowi, który raz po raz atakował i wietrzył szanse na podwyższenie wyniku.

Z biegiem czasu jednak krakowianie zaczęli łapać odpowiedni dla siebie rytm. Pierwsze sygnały zaobserwować można było już w końcówce pierwszej odsłony, która z minuty na minutę stawała się coraz bardziej wyrównana. Po piętnastu minutach przerwy podopieczni Krzysztofa Modraka ruszyli na rywali z nowym nakładem sił, co prędko przyniosło efekty. Już w dwie minuty po wznowieniu gry świetnym strzałem z dystansu popisał się Oskar Lachowicz, umieszczając piłkę tuż przy słupku i doprowadzając do remisu.

Zawodnicy Cracovii poszli za ciosem i przejmując inicjatywę, nękali rywala groźnymi szturmami. Po jednym z nich jeden z graczy przyjezdnych został sfaulowany w polu karnym. Arbiter przyznał Pasom jedenastkę. Do futbolówki podszedł były zawodnik BKS, Mirosław Tabor, który wytrzymał próbę nerwów i pewnym strzałem nie dał przeciwnemu bramkarzowi najmniejszych szans.

Niedługo jednak piłkarze z Krakowa cieszyli się z prowadzenia. W 65.minucie bowiem skuteczną akcję przeprowadzili miejscowi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w szesnastce odnalazł się Kamil Trojan, kierując piłkę do siatki i wyrównując stan spotkania.

Druga odsłona stanowiła emocjonalny rollercoaster, a sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Pięć minut potem koronkowo pod polem karnym bochnian pograła Cracovia. Futbolówka, od skrzydła przez środek, powędrowała do ustawionego na lewej połówce szesnastki Jakuba Sutora. Krakowianin pomierzył po długim rogu i podkręconym strzałem zaaplikował piłkę w bramce. Goście ponownie więc wiedli prym w meczu, tymczasem do końca pozostało dwadzieścia minut.

Ostatnie fragmenty trzymały w napięciu, a wisiał na ostrzu noża do samego końca. Gospodarze napierali, chcąc wcisnąć piłkę do bramki przeciwnika, Cracovia zaś kontrowała, szukając ustalającego wynik trafienia. Emocje sięgały zenitu, a rozstrzygnięcie nie nadchodziło. W ostatecznym rozrachunku jednak „z tarczą” z meczu wyszły Pasy, broniąc zwycięstwa i wywożąc z Bochni trzy punkty.

JAKO IV Liga | 5. kolejka

BKS Hal-Mont Bochnia – Cracovia II Kraków 2:3 (0:1)

Bramki: 4’ Daniel Wolak, 65’ Kamil Trojan - 47’ Oskar Lachowicz, 57’ Mirosław Tabor (k), 70’ Fabian Bzdyl

BKS Hal-Mont Bochnia: 1. Bartłomiej Fojt – 2. Kacper Klimek, 6. Oleksandr Andrushko, 8. Mariusz Łyduch © (90+4’  19. Hubert Gawlik), 9. Hubert Skocz (74’ 16. Błażej Korzeniowski), 10. Marcin Kołton (90+4’ 77. Dawid Pilch), 11. Daniel Wolak (65’ 14. Artur Majcher), 15. Michał Tomala, 17. Maksymilian Klimek, 21. Dawid Kasza, 24. Kamil Trojan

Trener: Damian Rębisz

Żółte kartki: 32’ Wolak, 42’ Łyduch, 42’ Kołton 90+4’ Andrushko

---

Cracovia: 30. Jakub Burek – 4. Wiktor Żołądź, 5. Oskar Wójcik, 8. Oskar Lachowicz (85’ 29. Mateusz Pomietło), 10’ Mirosław Tabor (73’ 9. Szymon Doba), 11. Jędrzej Strózik, 14. Adam Wierzbicki (56’ 18. Jakub Gut), 17. Oliwier Hyla ©, 19. Wiktor Piekarz (70’ 3. Jakub Pestka), 22. Fabian Bzdyl, 27. Jakub Sutor (79’ 15. Konrad Gorszkow)

Trener: Krzysztof Mordak

Sztab szkoleniowy: Krzysztof Sendorek (trener bramkarzy), Michał Madeński (analityk), Jędrzej Majta (trener przygotowania fizycznego), Mikołaj Kurek (kierownik drużyny), Paweł Ernst (asystent trenera)

Żółte kartki: 45+3’ Wójcik, 79’ Strózik