AMP Euro 2021: Polacy powalczą o brązowy medal mistrzostw Europy

  19.09.2021
  AMP Euro 2021: Polacy powalczą o brązowy medal mistrzostw Europy

  Ponad 5000 widzów, a wśród nich Prezydent RP Andrzej Duda obejrzało sobotnie półfinałowe spotkanie Polska - Hiszpania w Mistrzostwach Europy Amp Futbol Kraków 2021.


  "Biało-Czerwoni" dali z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło na dobrze zorganizowaną Hiszpanię i w efekcie przegrali 1:2 w półfinałowym meczu mistrzostw Europy w ampfutbolu. W niedzielę o 17:30 na stadionie Pasów Polacy zagrają o brązowy medal. Rywalem naszej kadry będzie reprezentacja Rosji.

  Olbrzymie wsparcie oraz głośny ponad pięciu tysięcy kibiców, wśród których był prezydent RP Andrzej Duda, pomogły Polakom w walce z Hiszpanami, ale to nie wystarczyło. Goście z Półwyspu Iberyjskiego zdobyli dwie bramki, a Biało-Czerwoni odpowiedzieli tylko pięknym trafieniem Bartosza Łastowskiego z rzutu wolnego i choć mieli ambicje na walkę o złoty medal Mistrzostw Europy, staną przed szansą zdobycia krążka brązowego, drugi raz z rzędu.

  - Nie czuliśmy się gorszym zespołem - przyznaje Przemysław Świercz, który rozegrał właśnie setny mecz w drużynie narodowej. Kapitan reprezentacji po spotkaniu długo pocieszał załamanego Krystiana Kapłona, największego artystę w zespole, który zajmuje się rysowaniem, tatuowaniem i studiuje architekturę w języku angielskim. Dziś jednak Kapłon miał sobie za złe, że w drugiej połowie uchylił się od piłki po strzale Adriana Castro, który zakończył się drugim golem dla Hiszpanów.

  - Na gorąco trudno o głębokie analizy, ale Hiszpanie byli skuteczniejsi. Strzelili jednego gola więcej i tyle. Taka jest piłka, czasem brutalna - tłumaczy Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski, przed którym trudne zadanie: musi dotrzeć do załamanych reprezentantów i przygotować ich do meczu o trzecie miejsce. Tym bardziej istotne będzie wsparcie kibiców na stadionie Cracovii, gdy o 17:30 Biało-Czerwoni będą bronili tytułu trzeciej drużyny kontynentu.

  Wśród kibiców na stadionie Cracovii był również Prezydent Andrzej Duda. - Mimo przegranej, jestem pod wrażeniem postawy Polaków oraz kibiców. Ampfutboliści za każdym razem pokazują, jak wiele można osiągnąć dzięki determinacji - powiedział Andrzej Duda.

  Polska o miano trzeciej drużyny Europy zagra z Rosją, która w sobotnim półfinale zaciekle walczyła z Turcją, ale ostatecznie przegrała 2:5. Spotkanie Polska – Rosja zostanie rozegrane już w najbliższą niedzielę, 19 września, o godzinie 17:30 przy ul. Józefa Kałuży 1.

  Darmowe wejściówki na ten mecz będzie można odbierać w kasach Punktu Obsługi Kibica przy stadionie. Ich dystrybucja ruszy już o godzinie 15:30. W ten sam sposób będzie można dostać się na mecz finałowy Turcja – Hiszpania, który rozpocznie się o godzinie 20:00. Uwaga: bilety na mecz Polska – Rosja obowiązują także na spotkanie finałowe.

  Prezentujemy komplet sobotnich wyników:

  Półfinały:

  Polska - Hiszpania 1:2 (1:1)

  Bramki: Bartosz Łastowski (25) - Fran Castilla (23), Adrian Castro (36)

  Polska: Łukasz Miśkiewicz - Kamil Rosiek, Przemysław Świercz, Jakub Kożuch, Krystian Kapłon, Bartosz Łastowski, Kamil Grygiel oraz Tomasz Miś

  Hiszpania: Luis Ribeiro Medina – Adrian Castro, David Mendes, Zacarias Oualit, Alberto Pino, Oliver Coronado Flores, Franc Castilla oraz Fran Vaquero

  Turcja - Rosja 5:2

  Mecze o miejsca 5-8:

  Włochy - Irlandia 3:1 (d. 1:1)

  Francja - Anglia 0:3 (0:2)

  Bramki: David Tweed (7), Michael Chambers (19), Helder Silva (50)

  Mecze o miejsca 9-12:

  Niemcy - Gruzja 2:1 (1:1)

  Bramki: Jonas Lappe (8), Stefan Schmidt (50+2) - Davit Babutsidze (13)

  Ukraina - Grecja 0:1 (0:1)

  Bramka: Oleksandr Kachan (23 - sam.)

  Pierwszy mecz o 13. miejsce (rewanż w niedzielę)

  Niemcy - Belgia 0:0

  Terminarz niedzielnych meczów:

  9:00 Belgia - Izrael (o 13. miejsce, stadion Garbarni)
  11:00 Ukraina - Gruzja (o 11. miejsce, stadion Garbarni)
  11:30 Grecja - Niemcy (o 9. miejsce, stadion Garbarni)
  13:00 Francja - Irlandia (o 7. miejsce, stadion Garbarni)
  13:30 Anglia - Włochy (o 5. miejsce, stadion Garbarni)
  17:30 Polska - Rosja (o 3. miejsce, stadion Cracovii)
  20:00 Hiszpania - Turcja (finał, stadion Cracovii)

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ