Cracovia rozszerza współpracę z uczelniami wyższymi

  22.06.2024
  Cracovia rozszerza współpracę z uczelniami wyższymi

  Cracovia podpisała porozumienie o rozszerzeniu dotychczasowych działań z Instytutem Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz nawiązała współpracę z Krakowską Akademią im. A. Frycza-Modrzewskiego. Nowe projekty, między innymi z zakresu obszarów dydaktyczno-badawczych oraz naukowych, będą prowadzone w ramach programu #PasyZWiedzą.

  Cracovia współpracuje z najstarszym uniwersytetem polskim od kilku lat i sukcesywnie rozbudowuje zakres działań. Podpisane ostatnio porozumienie z Instytutem Przedsiębiorczości UJ i funkcjonującą w ramach niego Katedrą Zarzadzania w Turystyce i Sporcie przewiduje między innymi kooperację przy ustalaniu tematów oraz realizowaniu prac badawczych czy magisterskich, wspólne konferencje, sympozja i szkolenia czy możliwość stażów i przeprowadzania badań naukowych w naszym klubie, udział w kołach dyskusyjnych, wykładach otwartych.

  Tych samych obszarów będzie dotyczyć współpraca, jaką Cracovia rozpoczęła z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie.

  - Zakres wspólnych świadczeń jest bardzo szeroki i cieszę się, że będziemy mogli aktywnie, i z korzyścią dla obu stron, wymieniać się wiedzą oraz doświadczeniami. Uważam, że jednym z zadań klubu sportowego jest wielopłaszczyznowe kształcenie, również w zakresie obszarów biznesowych czy społecznych, dlatego jestem zaszczycony, że nasz projekt #PasyZWiedzą wzbogacił Uniwersytet Jagielloński, placówka z bogatą historią, dużymi możliwościami oraz międzynarodową renomą oraz największa prywatna uczelnia w Małopolsce, czyli Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego  – mówi Mateusz Dróżdż, prezes KS Cracovia SA.

  #PasyZWiedzą to program edukacyjny skierowany do szkół oraz uczelni wyższych dostosowany do różnych grup wiekowych. W pierwszym przypadku trenerzy i zawodnicy Akademii Cracovii, wspólnie ze szkołami, organizują spotkania, w trakcie których promują aktywny i zdrowy tryb życia. Każde spotkanie jest zakończone dedykowanym treningiem. W szkołach ponadpodstawowych oraz na uczelniach wyższych program jest realizowany w formie wykładów, które mają przybliżyć pracę oraz możliwości rozwoju w ramach pracy w różnych pionach klubu sportowego. Spotkania te mają charakter wykładów (prezentacji), w czasie których zarząd oraz dyrektorzy poszczególnych działów dzielą się swoja wiedzą i wymieniają doświadczeniami z młodzieżą.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ