Cracovia Training Center z pozwoleniem na użytkowanie

  31.12.2020
  Cracovia Training Center z pozwoleniem na użytkowanie

  To wielka chwila dla Klubu. Z przyjemnością informujemy, że MKS Cracovia SSA otrzymał oficjalne pozwolenie na użytkowanie nowopowstałego obiektu Cracovia Training Center w Rącznej.


  Już w pierwszych dniach stycznia w nowym kompleksie treningowym zamelduje się pierwsza drużyna Pasów, która cały okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2020/21 przepracuje w Cracovia Training Center. Tuż po Nowym Roku zajęcia na boiskach w Rącznej rozpoczną również grupy młodzieżowe Cracovii.

  Budowa Cracovia Training Center rozpoczęła się w maju 2019 roku. Wówczas oficjalnie wbito symboliczną "pierwszą łopatę" oraz wmurowano kamień węgielny. Przez minione miesiące, na powierzchni prawie 100.000 m2, powstała nowoczesna baza treningowa z pełnym zapleczem. Częścią kompleksu jest m.in. wyposażone w system podgrzewania boisko główne, cztery pełnowymiarowe boiska treningowe o nawierzchni naturalnej, jedno boisko z nawierzchnią sztuczną oraz hala o konstrukcji drewnianej. Teren został zagospodarowany wraz z małą architekturą, drogami wewnętrznymi i parkingami.

  Z uwagi na obowiązujące nas obostrzenia sanitarne i konieczność przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2, oficjalna ceremonia otwarcia Cracovia Training Center odbędzie się w późniejszym terminie. O dokładnej dacie poinformujemy w osobnych komunikatach.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ