Cracovia wysyła paczkę do Belabo!

  27.08.2021
  Cracovia wysyła paczkę do Belabo!

  Cracovia Belabo to misja Paulina Ojca Franciszka Meusa, w której poprzez angażowanie uczestników w zawodach sportowych misjonarz krzewi wiarę katolicką. Wspólne zawody pomagają również w socjalizacji i integracji sportowców-amatorów.

  Ojciec Franciszek Meus zawsze był aktywnym i wiernym kibicem Cracovii. Uczęszczał on na mecze Pasów jeszcze kiedy zespół znajdował się w III lidze. Gdy trafił na misję do Kamerunu, niejako z tęsknoty za Cracovią, postanowił założyć Cracovie Belabo. 

  Nostalgia za krakowskim klubem była tylko jedną ze składowych utworzenia zespołu. Celem Ojca Franciszka Meusa była także aktywizacja i jednoczenie lokalnej społeczności. Cracovia Belabo to ekumeniczna drużyna - w zespole nie występują tylko katolicy, ale również wyznawcy innych religii.

  Do tej pory Cracovia Belabo była amatorską drużyna, ale w tym roku przystapi do najniższego szczebla ligi Kameruńskiej, stając się tym samym profesjonalną drużyną sportową.

  W podziękowaniu za szerzenie tradycji najstarszego Klubu sportowego w Polsce oraz podzielanie tych samych barw przeznaczyliśmy dla Belabo 30 kompletów meczowych. W skład jednego kompletu wchodzi koszulka, spodenki oraz getry. Cracovia funduje także piłki oraz korki dla każdego zawodnika. Dodatkowo w paczce znalazły się karty kibica.

  Mamy nadzieję, że wysłany przez nas sprzęt będzie Wam dobrze służył! Powodzenia w zbliżających się rozgrywkach!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ