Czwarte miejsce żaków Cracovii

    05.05.2011
    Czwarte miejsce żaków Cracovii
    Drużyna żaków Cracovii (rocznik 2002) zajęła czwarte miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Poznaniu. Organizatorem zawodów był Koziołek Poznań.

    W turnieju wzięło udział osiemnaście drużyn polskich i zagranicznych. W pierwszej fazie zawodów młody zespół Pasów odniósł aż cztery zwycięstwa (2:0 z Nielbą Wągrowiec, 3:2 ze Stoperem Poznań, 7:0 z Koziołkiem II Poznań i 4:2 z Oranje Berlin) i tylko raz przegrał (0:2 z Zawiszą Bydgoszcz).

    Te wyniki pozwoliły na awans do grupy złotej, w której zagrało sześć najlepszych zespołów pierwszej fazy. Podopieczni trenera Tomasza Kalety wygrali z Koziołkiem Poznań, zremisowali z GKS-em Bełchatów, doznali jednak trzech porażek z: Zawiszą Bydgoszcz, Widokiem Skierniewice i Wartą Poznań. Te mecze pozwoliły Cracovii uplasować się na czwartym miejscu.

    Wynik w turnieju nie był jednak najważniejszy. - Jednym z ważnych celów szkolenia w tym wieku jest odpowiedzialność, a gdzie jak nie na bramce można się jej uczyć. Dlatego też w trakcie turnieju chłopcy chętnie sprawdzali się między słupkami, a w tym czasie nasz etatowy bramkarz Mateusz Sikora cieszył się ze strzelonej bramki - mówi trener Kaleta.

    Skład Cracovii: Mateusz Sikora, Nikodem Michura, Bartłomiej Włoch, Hubert Skocz, Alan Piskorz, Patryk Ilnicki, Mateusz Hajdziński, Kacper Drabek, Paweł Czerniawski, Paweł Białas, Eryk Olejnik, Jakub Zegarek. Trener: Tomasz Kaleta.

    DG